Gjirokastër, mungon tregu për shitjen e perimeve Gjirokastër, mungon tregu për shitjen e perimeve
Humelica, pjesë e komunës Cepo në Gjirokastër ishte një ndër furnizueset kryesore të tregut të qytetit me perime gjatë periudhës së socializmit. 

Durrës, një javë pa energji Durrës, një javë pa energji
Një investim i pambyllur në zonën turistike të Shkëmbit të Kavajës ka lënë pa energji elektrike banorë dhe biznese të zonës. Që nga fillimi i javës ata nuk furnizohen me energji dhe kjo ka vështirësuar ndjeshëm jetesën dhe aktivitetin e tyre. 

Biznesi: Hapni bursën Biznesi: Hapni bursën
Në kulmin e krizës së kredive, që ka vënë në vështirësi sipërmarrësit për financime, shoqatat e biznesit i kërkojnë Qeverisë që të hapë tregun e kapitalit dhe të vërë në punë bursën e Tiranës. 

Komuniteti rom, protesta për strehim Komuniteti rom, protesta për strehim
Reshjet e ditëve të fundit, e kanë bërë akoma më të vështirë jetën e komunitetit rom në çadrat qe ata kanë ngritur ne trotuarin prane shkolles teknologjike ne kryeqytet.

Golemi mes ujërave të zeza Golemi mes ujërave të zeza
Shumë pushues kanë nisur të largohen nga zona turistike e Golemit, të lodhur nga premtimet për investime dhe shërbime bazë komunitare. 

Terbufi thahet per uje Terbufi thahet per uje
Zona e Terbufit nje nga zonat me siperfaqe me  te madhe te mbjellave ne stinen e dimrit kthehet ne kenete nga shirat e rene, ndersa ne vere fermeret thahen per uje per te vaditur

Strelce/Banoret: Ndertimi i hidrocentrali po na le pa rruge e pa varreza Strelce/Banoret: Ndertimi i hidrocentrali po na le pa rruge e pa varreza
Letra e disa banoreve te fshatit Strelce, ne komunen Kore te Korces

Ksamil, ndërtime pa leje brenda natës Ksamil, ndërtime pa leje brenda natës
Fushata elektorale dhe shpresat e legalizimeve për ndërtimet e pas vitit 2006 shkaktuan në Ksamil një valë të re ndërtimesh pa leje.

QSUT, mjekët e përgjithshëm ndjekin specializimin për gastroskopi pa qenë gastrologë QSUT, mjekët e përgjithshëm ndjekin specializimin për gastroskopi pa qenë gastrologë
Letra e një mjeku gastrolog që është lënë jashtë listës së specializimit:

Tirane, semaforet e rinj ne Kombinat funksionuan vetem nje ore Tirane, semaforet e rinj ne Kombinat funksionuan vetem nje ore
Letra e nje banori te njesise nr 6 ne kryeqytet:

Ushtarakët: Kemi 6 muaj pa dieta ushqimore Ushtarakët: Kemi 6 muaj pa dieta ushqimore
Letra e nje ushtaraku: 

Me ujësjellës dhe pa ujë Me ujësjellës dhe pa ujë
Banorët e fshatit Dukaj në Tepelenë nuk e kanë zgjidhur asnjëherë problemin e ujit të pijshëm për rreth 200 shtëpi në këtë zonë.

Vlore, vjedhja e kabllit elektrik le ne erresire qindra banore Vlore, vjedhja e kabllit elektrik le ne erresire qindra banore
Vjedhja e kabujve elektrike eshte kthyer tanime ne nje biznes i fuqishem per piratet e  telave.

Tiranë, protestë për prerjen e pemëve Tiranë, protestë për prerjen e pemëve
Ambjentalistë dhe qytetarë kanë kërkuar ndaljen e prerjes së pemëve pranë lulishtes tek Parlamenti i Shqipërisë.

Banorë të dy fshatrave në Tiranë bllokojnë ndërtimin e HEC Banorë të dy fshatrave në Tiranë bllokojnë ndërtimin e HEC
Banorë të dy fshatrave në Tiranë bllokojnë ndërtimin e HEC mbi lumin Murthar.

Ish-fusha e aviacionit, lulezojne ndertimet pa leje Ish-fusha e aviacionit, lulezojne ndertimet pa leje
Letra e nje banoreje te Tiranes

Dibër, superprodhim për qershitë, fermerët nuk kanë treg Dibër, superprodhim për qershitë, fermerët nuk kanë treg
Ka me se nje jave qe ne rrethin e Dibres fermeret kane filluar vjeljen e qershive por nuk kane vend te caktuar ku mund te tregtojne prodhimet e tyre te qershiave dhe te frutave te tjera.

Në mes të mjerimit dhe pa shpresë Në mes të mjerimit dhe pa shpresë
Një familje me tre femijë të vegjël në Krahës të Tepelenës jeton  pa asnjë të ardhur dhe me rrezikun e shembjes së banesës së tyre.

Bashkia e Tiranes nuk shperblen nxenesit e shkelqyer Bashkia e Tiranes nuk shperblen nxenesit e shkelqyer
Bashkia e Tiranës, edhe pse edhe pak ditë edhe përfundon vitin shkollor, nuk ka shpërblyer ende nxënësit e 10-ës. Bëhet fjalë për nxënësit që kanë përfunduar vitin e kaluar shkollor me rezultate të shkëlqyera në qytetin e Tiranës. Sipas ligjit, nxënësit me rezultate të shkëlqyera nga klasa e gjashtë deri në klasën e nëntë shpërblehen me tre mijë lekë të reja, ndërsa nxënësit që ndjekin shkollën e mesme, nga viti i parë deri në vitin e tretë, shpërblehen me pesë mijë lekë të reja

Mosfunksionimi i aparatit te kobaltit, pacienti padit shëndetësinë Mosfunksionimi i aparatit te kobaltit, pacienti padit shëndetësinë
Rexhep Rama vuan nga tumori në laring. Mjekët i thanë t'i nënshtrohej kurimit me rreze, por aparatura e kobaltit u raportua se ishte jashtë funksionit e për këtë trajtimi ndaj tij u ndërpre. 

 Thethi i izoluar nga dëbora Thethi i izoluar nga dëbora
Rruga në Qafën e Thorës pak pa hyrë në fshatin Theth,një aks vetem 7 kilometra me borë ,mban të izoluar banorët e kësaj zonë por pengon edhe turistët e huaj që më së shumti kërkojnë t’ju ngjiten këtyre maleve.

Forumi per mbrojtjen e Gjirokastres: Gjendja kritike Forumi per mbrojtjen e Gjirokastres: Gjendja kritike
Forumi për mbrojtjen e Gjirokastrës bën thirrje për masa urgjente në përmirësimin e situatës së monumenteve në qytetin trashëgimi botërore nën mbrojtjen e UNESKO-s.

Lezhe, banoret: Na mbyten ujrat e zeza Lezhe, banoret: Na mbyten ujrat e zeza
Letra e nje banorit te lagjes "Nene Tereza" ne Lezhe

Studentet e Gjeografise ne proteste per rimbursimin e shpenzimeve te ekspeditave Studentet e Gjeografise ne proteste per rimbursimin e shpenzimeve te ekspeditave
Letra e studenteve te fakutletit te Filologjise drejtuar dekanit te tyre

Kukes, punimet per ujesjellesin lene 3 dite pa uje banoret Kukes, punimet per ujesjellesin lene 3 dite pa uje banoret
Letra e nje banori nga Kukesi:

Fiershegan/ banorët:Nuk votojmë po nuk na bëni varrezat Fiershegan/ banorët:Nuk votojmë po nuk na bëni varrezat
"Nuk pranojme kutite e votimit", - kercenojne banoret e 6 fshatrave ne komunen e Firsheganit.

Gjirokastër, dhjetra objekte kulti drejt shkatërrimit Gjirokastër, dhjetra objekte kulti drejt shkatërrimit
Dhjetra monumente kulture të kategorisë së parë po degradojnë në Gjirokastër.

Shkodër, të pastrehët: Shteti na ka bllokuar kreditë Shkodër, të pastrehët: Shteti na ka bllokuar kreditë
Letra e nje qyteatri nga Shkodra, i pastrehe qe ka jetuar ne shtepite e ish-pronareve

Parku i Syrit të Kaltër, 15 pemë rrezikojnë vizitorët Parku i Syrit të Kaltër, 15 pemë rrezikojnë vizitorët
Degradimi kalbëzimi dhe tharja e të paktën 15 pemëve të rrapit shekullor në parkun e Syrit të Kaltër rrezikon shembjen e tyre.

Nje vit nga tragjedia e Himarës, familjarët:Shpërblimi qesharak Nje vit nga tragjedia e Himarës, familjarët:Shpërblimi qesharak
Një vit nga tragjedia e Himarës në familjen e Aurora Mollës, vajzës nga fshati Vërdovë, e cila humbi jetën në atë aksident tragjik drama vijon të jetë e rëndë.

Kukës, faturat e ujit paguhen nga ndihma ekonomike Kukës, faturat e ujit paguhen nga ndihma ekonomike
Bashkia e Kukesit po aplikon masa ekstreme per familjet e perfshira ne skemen e ndihmes ekonomike

Fermeret e sherebeles po shkaterrojne habitatin natyror Fermeret e sherebeles po shkaterrojne habitatin natyror
Zona e Malesise se Madhe prej disa vitesh eshte kthyer ne nje nga zonat me te medha te kultivimit te bimeve medicionale dhe kryesisht te sherbeles. 

Fshati Burrisht 1 muaj ne erresire, s'ka transformator Fshati Burrisht 1 muaj ne erresire, s'ka transformator
Letra e nje banori nga fshati Burrisht i komunes Zavaline te Elbasanit:

Banorët e fshatit Bleran: Duam rrugë për fëmijët Banorët e fshatit Bleran: Duam rrugë për fëmijët
Letra e nje banori nga fshati Bleran i Shkodres:

140 mijë persona me aftësi të kufizuara nuk mund të votojnë, nuk ka ende infrastrukturë për ta 140 mijë persona me aftësi të kufizuara nuk mund të votojnë, nuk ka ende infrastrukturë për ta
Pothuajse pjesa me e madhe e personave me aftesi te kufizuara nuk do te kene mundesine te shprehin vullnetin e tyre permes votes ne zgjedhjet e 23 qershorit. 

Skandali/ Uji i Velipojës 3 vjet i paklorifikuar Skandali/ Uji i Velipojës 3 vjet i paklorifikuar
Një punonjës i ujësjellësit,Xhemal Kaciza, me detyrë klorifikuesi këtij ujësjellësi që ndodhet në zonën turistike të plazhit Velipojë dhe Baks Rrjollit  ka denoncuar një skandal të vertetë. 

Banorët e Livadhjasë,19 vjet sorollatje për regjistrimin e tokave Banorët e Livadhjasë,19 vjet sorollatje për regjistrimin e tokave
Banorët e fshatit Kodër në Livadhja të Sarandës nuk mund ta shfrytëzojnë tokën pasi  nuk kanë ende certifikata pronësie për tokat e tyre.

Prindërit: Mos mbyllni shkollën Hasan Tahsin! Prindërit: Mos mbyllni shkollën "Hasan Tahsin"!
Nxenesit e shkollës 9-vjeçare "Hasan Tahsin" në Tiranë dhe prinderit e tyre dolen sot ne proteste ne oborr te shkolles.

Elbasan, spitali rajonal nuk ka me ilace Elbasan, spitali rajonal nuk ka me ilace
Spitali rajonal i Elbasanit nuk ploteson nevojat e pacienteve me medikamente, kjo per shkak te mos zhvillimit ende te tenderit nga MSH. 

Dy gjyshër apel shtetit: Na ndihmoni të rrisim jetimët Dy gjyshër apel shtetit: Na ndihmoni të rrisim jetimët
Nga Blerina Moka: Dy gjyshër 73 vjeçarë, Abdullah dhe Ikbale Xhahysa nga fshati Synej i Kavajës prej 10 vitesh po rrisin dy fëmijët e djalit të tyre qe ka humbur jeten në një aksident, por pensionet e vogla të të moshuarve nuk dalin për përballimin e shpenzimeve që sa vijnë dhe shtohen

Qeveria kë lënë në harresë Thethin Qeveria kë lënë në harresë Thethin
Letra e një banori të fshatit turistik të Thethit

Mungojne tekstet në gjuhën amtare për nxënësit e Pustecit Mungojne tekstet në gjuhën amtare për nxënësit e Pustecit
Fëmijët e minoritetit maqedonas ndryshe nga ai grek prej 8 vitesh zhvillojnë mësimin e tyre pa tekstet në gjuhën amtare.

Tirane, largohen nga puna 150 punonjës të bashkisë Tirane, largohen nga puna 150 punonjës të bashkisë
Njëqind e pesëdhjetë punonjës të Bashkisë së Tiranës kanë mbetur pa punë nga data 25 prill e këtij viti.

Studentet e mjekesise:Universiteti nuk ka para per bursat tona Studentet e mjekesise:Universiteti nuk ka para per bursat tona
Letra e nje grupi studentesh te universitetit te mjekesise:

Lokalet po na zene frymen, s'ka me trotuare Lokalet po na zene frymen, s'ka me trotuare
Letra e nje banori te kryeqytetit

Banorët e Shushicës dhe Tales: Breshëri na shkatërroi të mbjellat Banorët e Shushicës dhe Tales: Breshëri na shkatërroi të mbjellat
Një rrebesh breshëri ka shkatërruar prodhimet dhe të mbjellat për 3500 banorët e fshatit Shushicë në komunën me të njëjtin emër. Kjo zonë është goditur nga breshëri pasditen e djeshme dhe dëmi ka qenë i madh per fermeret.

Mungesa e tregut, drejt falimentit fermerët e Myzeqesë Mungesa e tregut, drejt falimentit fermerët e Myzeqesë
Fermerët e rrethit te Lushnjes kete vit po hasin veshtiresi ne gjetjen e tregut te shitjes per prodhimet e tyre.

Banorët e fshatit Kishaj: Na afroni qendrën e votimit Banorët e fshatit Kishaj: Na afroni qendrën e votimit
Letra e një grupi banorësh të fshatit Kishaj në komunën Gjinaj të Hasit

Bradashesh, 42 familje 10 dite ne errësirë Bradashesh, 42 familje 10 dite ne errësirë
42 familje te nje lagjeje ne komunen Bradashesh ne rrethin e Elbasanit prej 10 ditesh vuajne mungesen totale te energjise elektrike dhe si pasoje edhe te ujit te pijshem, per shkak te mosfunksionimit te pompave.

Shefat e QSUT kundershtojne urdherin e ministrit, letër Berishës Shefat e QSUT kundershtojne urdherin e ministrit, letër Berishës
Shefat e shërbimit  ne Qendren Spitalore Universitare "Nënë Tereza", te emeruar me nje vendimi të bordit të kesaj qendre përmes kane kundershtuar urdhrin e ministrit të Shëndetësisë, Halim Kosova i cili ka shfuqizuar këto emërime

 Banorët: Rrënojat e ish-çerdhes 36 një pirg mbeturinash Banorët: Rrënojat e ish-çerdhes 36 një pirg mbeturinash
Rrënojat e ish-çerdhes nr 36 në Tiranë sot janë kthyer në një grumbull mbeturinash që shqetësojnë banorët e zonës përreth.

Athinë, shqiptarët protestojnë për toponimet para ambasadës Athinë, shqiptarët protestojnë për toponimet para ambasadës
Nje grup emigrantesh shqiptare qe jetojne e punojne ne Greqi kane protestuar sot paradite para ambasades sone ne Athine

Mat, kryeministri preu shiritin, banorët pa ujë Mat, kryeministri preu shiritin, banorët pa ujë
Mosfunksioni i rezervuarit te komunës Baz, në Mat ka detyruar banorët e pesë fshatrave të kësaj komune që t'i lenë tokat e tyre djerrë.

Banorët e Kukësit: Na sillni ujin ose do hymë në grevë urie Banorët e Kukësit: Na sillni ujin ose do hymë në grevë urie
Më shumë se 100 familje të lagjes Gostil të qytyetit të Kukësit, kanë me shume se dy javë që nuk furnizohen fare me ujë të pijshëm. 

Marinaret ne Jemen: Shteti na ka braktisur Marinaret ne Jemen: Shteti na ka braktisur
 Shqiptaret ne Jemen, pervecse me drejtesine vendase, po perballen edhe me indiferencen e shtetit te tyre, temperaturat e larta dhe ushqimin e paket. 

Plazhet e Lezhës “pushtohen” nga plehrat Plazhet e Lezhës “pushtohen” nga plehrat
Agjencia Rajonale e Mjedisit kërkon marrjen e masave për largimin e mbeturinave nga vija bregdetare

Kukës, mungon tregu, fermerët refuzojnë të mbjellin patate Kukës, mungon tregu, fermerët refuzojnë të mbjellin patate
Mungesa e një tregu të siguruar për tregëtimin e patateve, ka bërë që në këtë sezon mbjelljesh, në zonat e thella të qarkut të Kukësit, fermerët të largohen nga mbjellja dhe kultivimi i patates. 

Vazhdon greva e banoreve, 4 te moshuar ne spital Vazhdon greva e banoreve, 4 te moshuar ne spital
Anëtarët e 14 familjeve, që u nxorrën jashtë nga pallati i tyre, nga përmbarimi, kanë nisur një grevë urie mesditën e së enjtes, rreth banesës së tyre në afërsi të shkollës “Petro Nini Luarasi”. 

Nxenesit e Libonikut nje muaj pa mesues Nxenesit e Libonikut nje muaj pa mesues
Letra e nje prindi nga fshati Libonik ne Korce

Erozioni në Lezhë, deti merr çdo vit 4 metër tokë Erozioni në Lezhë, deti merr çdo vit 4 metër tokë
Ritmet e erozionit detar në Qarkun e Lezhës kanë shkaktuar humbjen e mijëra hektarëve tokë, dëmtimin e biodiversitetit si dhe të zhvillimit ekonomik, kryesisht të turizmit.

Studentet e Elbasanit pa bursa Studentet e Elbasanit pa bursa
Letra e nje studenti te universitetit "Aleksander Xhuvani" ne Elbasan:

Shpetoni Burizanen Shpetoni Burizanen
Letra e nje ish-banoreje te Burizanes

 Livadhja, banorët 20 vjet pa ujë Livadhja, banorët 20 vjet pa ujë
Disa mijëra banorë në komunën Livadhja në Sarandë vuajnë prej vitesh mungesën e ujit të pijshëm.

Bulqizë, minatorët protestojnë për vonesat e pagave Bulqizë, minatorët protestojnë për vonesat e pagave
70 minatore te Minieres se Bulqizes, qe punojne ne pjesen jugore te kesaj miniere, thene ndryshe Zona D, zona me problematiket per kushtet e sigurise ne pune, prej dy ditesh kanë fillaur të protestojnë ndaj kompanise Tur-ALB qe menaxhon minieren ne zonen D.

Shkoder, uji largohen, te demtuarit duan kompesime Shkoder, uji largohen, te demtuarit duan kompesime
Ne nje kohe kur prej disa ditesh Nenshkodra eshte cliruar nga uji i permbytjes, ende asnje grup verifikimi te demeve nuk ka zbritur ne terren pavarsisht se demet e shkaktuar erdhen nga hapja e portave te hidrocentraleve.

Bashkia shtron rruget, gropat behen me te thella Bashkia shtron rruget, gropat behen me te thella
Ne, banoret e zones prane qendres Kristal dhe kompleksit Dinamo, po terrorizohemi nga gropat qe hapen cdo dite e me shume ne rruge. 

Banorët e ish-prefekturës italiane në Vlorë: Ku shkuan paratë e restaurimit? Banorët e ish-prefekturës italiane në Vlorë: Ku shkuan paratë e restaurimit?
Banorët që janë strehuar prej vitesh nga shteti në ndërtesën e ish-prefekturës italianë në qytetin e Vlorës ankohen për kushtet në të cilat është lënë kjo ndërtesë, e cila pak muaj më parë iu nënshtrua një restaurimi

Emërimet politike, DA Korçë miliona lekë dëm buxhetit të shtetit Emërimet politike, DA Korçë miliona lekë dëm buxhetit të shtetit
Largimet nga puna të arsimtarëve në rajonin e Korcës vazhdimisht përfundojnë në duart e gjykatës.

Ndërpriten punimet në rrugën Kukës -Has, s'ka fonde Ndërpriten punimet në rrugën Kukës -Has, s'ka fonde
Rruga Kukes-Has si dhe Kukes-Shishtavec nuk jane perfunduar si pasoje e nderprejeve te fondeve. 

Paralizohet peshkimi në liqenin e Pogradecit Paralizohet peshkimi në liqenin e Pogradecit
Peshkatarët e qytetit të Pogradecit të cilët prej vitesh kanë luftuar me liqenin dhe të ftohtin apo vapën e madhe për të mbijetuar përmes peshkimit prej thuajse një viti janë në pritje për të marrë lejet e peshkimit pa mundur të hedhin rrjetat e tyre në ujë.

Historia e familjes qe jeton prej 15 vjetesh ne baraken prej plastmasi Historia e familjes qe jeton prej 15 vjetesh ne baraken prej plastmasi
Pese anetaret e familjes Doda jetojne ne mes te mjerimit, ne nje barake te mbuluar me plastmas.

Avokatët Kryesisht, pa para Avokatët Kryesisht, pa para
Avokatët, psikologët dhe ekspertët që thirren për ndihmë nga gjykata apo që kërkohen nga organi i hetimit, ankohen për pagesat të cilat nuk u depozitohen në kohë nga autoritetet prej më shumë se një viti.

Kisha Obotit ''shpëton'' bagëtitë e zonës Kisha Obotit ''shpëton'' bagëtitë e zonës
Një sasi e konsiderueshem bazë ushqimore për bagëtitë  është sjellë nga Kisha e Obotit  për banorët e  kësaj zone  e cila prej një muaji është e rrethuar nga uji dhe pa asnjë ndihmë nga shteti, pamvarësisht kërkesave të përsëritura të  banorëve për ndihmë në bazë ushqimore për bagëtitë.

Vlorë, mbeturinat vazhdojnë të digjen Vlorë, mbeturinat vazhdojnë të digjen
Nje vit me pare agjensia rajonale e ambjentit ne qarkun e Vlores gjobiti me një milionë lekë Bashkinë e Vlorës per situaten e grumbullimit dhe djegjes  se meturinave 100 metra ne vije ajrore nga qendra historike e qytetit .

QSUT, nxirren jashtë mjekët e shërbimit të sëmundjeve profesionale QSUT, nxirren jashtë mjekët e shërbimit të sëmundjeve profesionale
Shërbimi i sëmundjeve profesionale mbeten pa ambiente. 

Durrës, mësuesit 13 muaj nuk rimbursohen për shpenzimet e transportit Durrës, mësuesit 13 muaj nuk rimbursohen për shpenzimet e transportit
Arsimtarët e Durrësit, të cilët udhëtojnë me linjat e transportit interurban po e paguajnë vetë biletën vajtje – ardhje çdo ditë nga shtëpia për në punë që prej janarit të vitit të kaluar. 

Infermierët: Të hiqen pagesat për “Urdhërin e infermierit” Infermierët: Të hiqen pagesat për “Urdhërin e infermierit”
Tarifat e vendosura nga Urdhëri i infiermierit për të gjithë infiermierët e Shqipërisë u duken të larta infiermierëve paga e të cilëse nuk është më shumë se 29 mijë lekë në muaj.

Proteste per punen e papaguar Proteste per punen e papaguar
Dhjetra punonjes te firmes qe kryen punime ne autostrades Dams-Tepelene per rreth tre ore bllokuan aksin rrugor Fratar-Drizar qe lidh disa fshatra te kesaj zone. 

Ushtria zvarrit punimet në rrugëne Orenjës Ushtria zvarrit punimet në rrugëne Orenjës
Banorët e fshatit Gurakuq në fshatin Orenjë të Librazhdit ankohen për zvarritjen e punimeve që po bëjnë forcat e ushtrisë për shtrimin e rrugës Orenjë-Gurakuq.

Studentet e aksidentit të Himarës: Grevë urie nëse nuk marrim dëmshpërblimin Studentet e aksidentit të Himarës: Grevë urie nëse nuk marrim dëmshpërblimin
26 studentet e mbijetuara nga aksidenti tragjik i Himares ende nuk kane marre demshperblimin qe u takon sipas ligjit. 

Bogove, rreshjet demtojne banesat dhe bizneset e zones Bogove, rreshjet demtojne banesat dhe bizneset e zones
Rreshjet e shiut kane nxjerre probleme jo vetem ne tubacionin e ujit pijshem qe furnizon Bogoven dhe Beratin, por edhe ne banesat dhe bizneset e banoreve te komunes Bogove .

Romët e Beratit jetojnë mes ujrave të zeza dhe frikës nga lumi Romët e Beratit jetojnë mes ujrave të zeza dhe frikës nga lumi
Dita e 8 prillit njihet si dita kushtuar komunitetit rom, komunitet i cili në qytetin e Beratit përballet me probleme të mëdha. 

Një udhëtim i bukur dhe plot dëshirë në tendencat e reja Një udhëtim i bukur dhe plot dëshirë në tendencat e reja
Takim me stilisten e njohur Rezarta Skifteri  

Rreshjet demtojne ujesjellesin e Bogoves, Berati dhe Policani pa uje Rreshjet demtojne ujesjellesin e Bogoves, Berati dhe Policani pa uje
Rreshjet e shumta kane shkaktuar demtime serioze ne ujesjellesin e Bogoves 

Korçë, 1 000 foshnje pa shpërblimin e lindjes Korçë, 1 000 foshnje pa shpërblimin e lindjes
Mbi 1000 fëmijë nuk kanë marrë ende shpërblimet e lindjes pranë bashkisë së Korcës edhe pse kjo është një e drejtë e caktuar me ligj për cdo fëmijë të lindur.

Banoret e Torovices: Na rregulloni rrugen! Banoret e Torovices: Na rregulloni rrugen!
Rruga e Torovices ndonese ndodhet ne fondin e rrugeve nacionale per me shume se 10 vjet, eshte ne gjendje tejet te amortizuar.

Kukës, 80% e të aksidentuarëve nga minat, pa pension Kukës, 80% e të aksidentuarëve nga minat, pa pension
Më shumë se 80 përqind e numrit total të të aksidentuarve nga minat dhe armët, në kufirin Kosovë-Shqipëri pas luftës së Kosovës,në qarkun e Kukësit, nuk përfitojnë asnjë ndihmë ekonomike nga shteti, përfshi këtu edhe pensionin e invaliditetit që ata mund të përfitojnë për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore, gjëndje që nuk i lejon që të punojnë apo mbajnë edhe familjet e tyre.

350 minatorë e metalurgë të pasiguruar, firmat refuzojnë kontratat 350 minatorë e metalurgë të pasiguruar, firmat refuzojnë kontratat
Nga Blerina Moka: Konfederata e Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë i kërkon ministrit të Punës Spiro Ksera të ndërhyjë sepse prej disa muajsh minatorët e Bulqizës dhe metalurgët e uzinës së Ferrokromit në Elbasan dhe Burrel nuk po pajisen me kontrata kolektive 

Maturantët e Suçit paguajnë 1200 lekë për formularin A1 Maturantët e Suçit paguajnë 1200 lekë për formularin A1
Një grup nxënësish, maturantë në shkollën e mesme të përgjithshme të Suçit në Mat ankohen për mënyrën sesi drejtuesit e shkollës së tyre u kanë kërkuar të plotësojnë formularin A1.

“Po na heqin mesuesen e gjuhes shqipe nga shkolla” “Po na heqin mesuesen e gjuhes shqipe nga shkolla”
Nje grup prinderish te nxenesve qe jane ne shkollen 9 vjecare te Mesopotamit kane shperndare nje peticion kunder heqjes se drejtorit te shkolles dhe mesueses se gjuhes shqipe.

Përmbytjet rrezikojnë pompat e ujësjellësit të Selenicës Përmbytjet rrezikojnë pompat e ujësjellësit të Selenicës
Mijëra banorë të qytezës së Selenicës dhe fshatrave përrreth rrezikojnë të mbeten pa ujë  të pijshëm. 

Nuk ka gjak per 300 talasemike, te semuret kerkojne ndihme Nuk ka gjak per 300 talasemike, te semuret kerkojne ndihme
Mbi 300 te semure me talasemike jane ne nevoje kritike per gjak. Atyre u duhet te bejne transfusion gjaku shume shpesh per te jetuar por gjendja ne qendren e hemoglobinopative ne Lushnje eshte e veshtire per shkak te mungeses se theksuar te gjakut. 

Librazhdi pa fushe futbolli Librazhdi pa fushe futbolli
Klubi i Futbollit të qytetit të Librazhdit nga ky moment nuk është më pjesë e bashkisë së qytetit.

Fermeret e fushes se Korces drejt braktisjes se tokave Fermeret e fushes se Korces drejt braktisjes se tokave
Permbytjet e vazhdueshme nuk i lene te mbjellin asgje fermeret e fushes se Korces. 

Shkoder, shkolla veterinare ne gjendje te mjeruar Shkoder, shkolla veterinare ne gjendje te mjeruar
Shkolla veterinare ne Shkoder do e mbylle edhe kete vit mesimor ne mjerim.

Ndotja nga guroret në Urën Vajgurore, banorët protestojnë para bashkisë Ndotja nga guroret në Urën Vajgurore, banorët protestojnë para bashkisë
Banorët e Urës Vajgurore kanë protestuar sot ndaj mosreagimit të institucionit të bashkisë dhe institucioneve të tjera për mosmarrjen e masave ndaj aktivitetit të guroreve që veprojnë në këtë qytet, të cilat shkaktojnë sipas tyre ndotje tepër të lartë dhe u shkatërrojnë banesat nga shpërthimet.

Invalidet: Qeveria te ktheje syte nga ne Invalidet: "Qeveria te ktheje syte nga ne"
Presidenti i Shoqates se Invalideve te punes, Abdulla Omuri ka drejtuar akuza ndaj qeverise per gjendjen social ekonomike te 60 mije invalideve te punes ne Shqiperi.

 Osumi kërcënon banesat e tre fshatrave Osumi kërcënon banesat e tre fshatrave
Gërryerja e tokave vazhdon të jetë një problem shqetësues në komunën Velabisht të Beratit, ku tashmë në rrezik po vihen dhe banesat.

 Vidhet arka e njesise 5, invalidet pa asistence Vidhet arka e njesise 5, invalidet pa asistence
Grabitja e arkes se njesise bashkiake nr 5 ne Tirane ka lene pa asistence invalidet, banore te kesaj njesie.

Ndroq, nxënësit bëjnë mësim mes ujrave të zeza Ndroq, nxënësit bëjnë mësim mes ujrave të zeza
Stafi pedagogjik dhe nxënësit e shkollës 9-vjeçare "Ymer Kurti" në komunën Ndroq të Tiranës bëjnë mësim mes ujrave të zeza.

 Kukes, rreshkitjet masive frikesojne banoret e Ujmishtit Kukes, rreshkitjet masive frikesojne banoret e Ujmishtit
Nje fatkeqesi natyrore nga rrëshqitjet e tokës ka shkaktuar dëme të mëdha në komunen Ujmisht te Kukesit.

Banoret e Mallkuçit: Per ne kujtohen vetem ne fushata Banoret e Mallkuçit: Per ne kujtohen vetem ne fushata
Banoret e fshatit Mallkuc te Komunes se Bupqit ankohen se shteti i ka lene ne harrese.

 Tepelenë, banoret e pese fshatrave mbeten pa toke Tepelenë, banoret e pese fshatrave mbeten pa toke
Banoret e pese fshatrave të komunave Luftinjë dhe Fshat –Memaliaj, në Tepelenë, pretendojnë se u është cënuar e drejta e pronësisë së tyre në pyje prej një vendimi gjyqësor,i cili ju ka hequr të drejten e pronësisë, të trasheguar ,sic thonë banorët ,nga te paret e tyre.

Kukës, banorët kërkojnë rikthimin e shëtitores së qytetit Kukës, banorët kërkojnë rikthimin e shëtitores së qytetit
Rrugë me gropa, puseta pa kapakë, shtylla ndricimi, që në fakt nuk ndricojnë aspak e mbeturina pa fund.

 Superstrada Tiranë-Durrës në errësirë Superstrada Tiranë-Durrës në errësirë
Mungesa e ndricimit në superstradën Tiranë - Durrës është një shqetësim për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët duhet të udhëtojnë në këtë rrugë natën.

Maturantet e Elbasanit plotesojne me pagese formularin A1 Maturantet e Elbasanit plotesojne me pagese formularin A1
Ne qytetin e Elbasanit maturantet e ketij viti shkollor paguajne ne drejtorite e shkollave per te plotesuar formulare, formulare te cilet u trumpetua nse do te plotesoheshin on line.  

Dy motra: Na ndihmoni, nena ne depresion. Do vetevritet Dy motra: Na ndihmoni, nena ne depresion. Do vetevritet
Iva dhe Suela, dy motra 10 dhe 14 vjec kerkojne ndihme per nenen e tyre te semure nga depresioni. Per shkak te varferise gruaja e re ka tentuar 5 here vetevrasjen.

Bashkia e Tiranës harron punimet në rrugën e Kokonozëve Bashkia e Tiranës harron punimet në rrugën e Kokonozëve
Bashkia e Tiranës ka nisur punimet për ndërtimin e rrugës së Kokonozëve në Tiranë, si dhe ndërtimin e kolektorit pranë saj tre muaj më parë.

Universiteti i Vlorës,studentët: Programet akademike të vjetëruara Universiteti i Vlorës,studentët: Programet akademike të vjetëruara
Letra e një studenti që ndjek vitin akademik në universitetin "Ismail Qemali" në Vlorë

 Kukesi pa park lojrash, u shiten per skrap Kukesi pa park lojrash, u shiten per skrap
Fëmijët e qytetit të Kukësit nuk kanë më një park ku mund të kalojnë kohën e lirë, e aq më pak që të argëtohen përmes lojërave që dikur ishin ne qender te qytetit.

Rruga e Qafës së Qarrit, shoferët: Po na shkatërrohen makinat Rruga e Qafës së Qarrit, shoferët: Po na shkatërrohen makinat
Rruga e Qafës së Qarrit prej vitesh mbetet me një asfalt të shkatërruar në pritje të një rikonstruksioni total. 

Banoret e Shushices: Duam te ndertohet rruga Banoret e Shushices: Duam te ndertohet rruga
Rruga e fshatit Risili e cila eshte nje rruge qe lidh 9 fshatra te komunes Shushice nuk ka pare asnje investim prej me shume se 20 vitesh. 

Kiri del nga shtrati, 50 banesa rrezikohen Kiri del nga shtrati, 50 banesa rrezikohen
Prurjet e lumit Kir për shkak të reshjeve të denduar të shiut rënë një ditë më parë kanë qenë tepër të mëdha.

Kukës, s'ka fonde për shpërblim për lindjet Kukës, s'ka fonde për shpërblim për lindjet
Të gjitha foshnjat e ardhura në jetë, në bashkinë e qytetit të Kukësit, ende nuk kanë marrë shpërblimin që u takon me ligj, atë të pesëmijë lekëve të reja.

Enerida, vajza rome qe lufton diskriminimin Enerida, vajza rome qe lufton diskriminimin
24 vjecarja Enerida Isuf, pak muaj me pare nepermjet portalit www.uneflas.al denoncoi diskriminin racial qe haste ne vendet ku kerkonte pune. Sot ajo punon ne bashkine e Tiranes ne nje zyre te hapur per te luftuar diskriminimin.

Rruga Tepelene-Memaliaj, Rruga Tepelene-Memaliaj,
Perkeqesohet gjendja ne aksin nacional Tepelenë-Memaliaj pas reshjeve të fundit.

Babrru, banorët: Na shtroni rrugën, po jetojmë si në mesjetë Babrru, banorët: Na shtroni rrugën, po jetojmë si në mesjetë
Vetëm pak kilometra larg Tiranës, në fshatit Babrru të komunës Paskuqan banorët e rrugës "konferenca e Mukjes" jetojnë të izoluar sa herë bie shi

Korçë, depozita gazi poshte pallateve,kërcënohet jeta e banorëve Korçë, depozita gazi poshte pallateve,kërcënohet jeta e banorëve
Banorët e pallatit nr 5 në lagjen nr 9 në qytetin e Korçës ankohen për një pikë furnizimi automjetesh me karburant. SIaps tyre, karburanti është ndërtuar katër vejt më parë poshtë pallatit të tyre dhe pa respektuar asnjë masë sigurie.

Durrës, studentët: Përse duhet të paguajmë për provimet e mbartura? Durrës, studentët: Përse duhet të paguajmë për provimet e mbartura?
Studentët e universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës paguajnë një tarifë prej 1500 lekësh për çdo provim të mbartur apo lëndë, notën e së cilës duan ta përmirësojnë.

Adresat e dy partive PS dhe PD në internet, shkelje ligji Adresat e dy partive PS dhe PD në internet, shkelje ligji
Letra e një qytetari që tregon sesi AKEP lejon dy standarte, ndërkoëh që ligji e ndalon

S'ka boje për çertifikatat, emigrantja nuk rinovon dot dokumentat S'ka boje për çertifikatat, emigrantja nuk rinovon dot dokumentat
Një 17-vjeçare nga Velabishti i Beratit, e cila jeton me prindërit ne Greqi kërkon të rinovojë dokumentat për qëndrimin në këtë shtet.

Tiranë, Rruga Ibrahim Brahja, 37 vjet pa u rikonstruktuar Tiranë, Rruga "Ibrahim Brahja", 37 vjet pa u rikonstruktuar
Banorët e rrugës "Ibrahim Brahja" në kryeqytet kërkojnë që bashkia e Tiranës të verë dorë në këtë rrugë e të fillojë rikonstruksioni i saj.

Tirane, semaforet jane rremuje, hapen njekohesisht Tirane, semaforet jane rremuje, hapen njekohesisht
Sadi Cenolli nga Tirana na shkruan per nje problem qe has ne rruget e Tiranes me semaforet dje gjendjen e tyre shume te keqe.

“Paguajme energjine, femijet mesojne me qiri” “Paguajme energjine, femijet mesojne me qiri”
Ankesa e banoreve te nje lagje ne qytetin e Elbasanit qe prej nje jave vuajne mungesen e energjise elektrike.

Rrëshqitja e tokës, rrezikohen 30 banesa në Ujë të Ftohtë Rrëshqitja e tokës, rrezikohen 30 banesa në Ujë të Ftohtë
Mbi 30 familje në zonën e Ujit të Ftohtë mbi kodrat e qytetit te Vlores rrezikojnë të izolohen për shkak të shkarjes së tokës.

Gjirokaster, banoret: Varreza e hekurishteve rrezikon jetet tona Gjirokaster, banoret: "Varreza e hekurishteve rrezikon jetet tona"
Letra e nje grupi banoresh te lagjes "Gerhot" ne Gjirokaster:

Universiteti i Tiranes nuk ka kartona per te diplomuarit Universiteti i Tiranes nuk ka kartona per te diplomuarit
Letra e nje studenteje te sapodiplomuar

Na mbyti pluhuri Na mbyti pluhuri
Letra e nje qytetari nga Fieri

Universiteti i Mjekësisë pa vulë Universiteti i Mjekësisë pa vulë
Ndryshimet rrënjësore në strukturat e institucioneve të arsimit të lartë publik dhe konkretisht ne Universitetin e mjekesise kanë çoroditur studentët të cilët sorollaten për një vulë.

 Korce, ushtaraket nje vit pa dieta Korce, ushtaraket nje vit pa dieta
Efektivet ushtarake qe punojne prane reparteve ushtarake ne zonen e Korces qe prej nje viti nuk marrin dietat.

Vlore, studentet nje vit pa bursa Vlore, studentet nje vit pa bursa
Studentet e universitetit te Vlores "Ismail Qemali" qe prej nje viti vijnë çdo ditë vërdallë në pritje të bursës.

Durrës, mungon boja e printerit, nuk lëshohen çertifikata Durrës, mungon boja e printerit, nuk lëshohen çertifikata
Në rajonin nr.5 të qytetit të Durrësit, prej tre javësh mungesa e bojës së printerit ka shkaktuar mjaft probleme për qytetarët. 

Cukalat, rrezikohet shembja e shkolles Cukalat, rrezikohet shembja e shkolles
Nxenesit e shkolles se mesme "Ismail Braushi" ne komunen Cukalat te Beratit japin alarmin per rrezikun e shembjes se shkolles se tyre.

Shkodër, urgjenca e spitalit nuk ka as Voltaren Shkodër, urgjenca e spitalit nuk ka as Voltaren
Në urgjencën e spitalit rajonal të Shkodrës mungojnë edhe medikamentet më elementare.

Banorët e Ndërnënasit:Riktheni ambulancën në fshat Banorët e Ndërnënasit:Riktheni ambulancën në fshat
Banorët e fshatit Ndërnënas të komunës Libofshë në Fier kërkojnë që të funksionojë qendra shëndetësore për fshatin e tyre dhe fshatrat rreth e rrotull.

Tiranë, ndërpriten punimet në rrugët ku ka filluar rikonstruksioni Tiranë, ndërpriten punimet në rrugët ku ka filluar rikonstruksioni
Tirana duket se është kthyer në një kantier ndërtimi. Banorët shpresojnë se më në fund rrugët ku janë prerë shiritat e inagurimit të fillimit të punimeve, do të shpëtojnë nga balta dhe gropat me ujë.

Toponimi shqip në pasaporta,vazhdon kthimi i emigrantëvë shqiptarë Toponimi shqip në pasaporta,vazhdon kthimi i emigrantëvë shqiptarë
Policia greke vazhdon të kthejë në kufi të gjithë shqiptarët që nuk kanë të korigjuar prej palës shqiptare vendlindjen, e cila u kërkohet të përshkruhen në të dy gjuhët shqip dhe anglisht.

 Burrel, banoret ,protestojne kunder privatizimit te hidrocentraleve Burrel, banoret ,protestojne kunder privatizimit te hidrocentraleve
Qindra banore te komunes Ulez kane protestuar ne qender te komunes dhe para hidrocentralit te Ulezesduke kundershtuar privatizimin e dy  hidrocentraleve ,atij te Ulezes dhe Shkopetit.

Yzberisht, 50 familje pa ujë Yzberisht, 50 familje pa ujë
50 familje në fshatit Yzberisht të Tiranës ankohen se kanë katër vjet që vuajnë mungesën e ujit të pijshëm.

Gruaja e ve me tre femije jetime, fle ne rruge Gruaja e ve me tre femije jetime, fle ne rruge
Gjina Marku, banonte prej 15 vjetesh ne nje ndertese qe u detyrua ta liroje se do i jepet ish pronarit. Prej asaj dite ajo jeton ne qiell te hapur me tre femijet e saj jetime dhe kerkon ndihme. 

Abonetë e studentit, nën dorë me çmim dyfish Abonetë e studentit, nën dorë me çmim dyfish
Abonetë e studentit “janë zhdukur” nga qarkullimi.

Bulqize,7 shtepi rrezikohen nga shembja Bulqize,7 shtepi rrezikohen nga shembja
7 shtepi ne fshatin Çerenec te komunes Gjorice ne rrethin e Bulqizes, rrezikohen nga shembja.

Elbasan, bllokohet gjendja civile,s'ka boje per printerat Elbasan, bllokohet gjendja civile,s'ka boje per printerat
Eshte bllokuar tashme prej dy javesh puna ne dy rajone te gjendjes civile te Elbasanit, ndersa ne pjese tjeter pritet qe dita dites te mos kryhet asnje proces.

 Bllokimi i qumështit me aflatoksinë, protestojnë fermerët e Myzeqesë Bllokimi i qumështit me aflatoksinë, protestojnë fermerët e Myzeqesë
Fermerët e Myzyqesë janë prekur nga bllokimi i qumështti me aflatoksinë në treg.

100 farmaciste te rinj: Humbem 2 vjet stazh pune 100 farmaciste te rinj: Humbem 2 vjet stazh pune
100 farmaciste te diplomuar ne fakultein e Mjekesise ne Tirane, dega Farmaci ne vitin 2010, ankohen se kane tre vjet qe po sorollaten per shkak te nje ligji te cunguar qe ben qe dy vjet pune te tyre te mos njihen.

Banorët e Novoselës kërkojnë mbikalime në autostradë Banorët e Novoselës kërkojnë mbikalime në autostradë
Një grup banorësh të fshatit Novoselë ankohen për mënyrën sesi është ndërtuar autostrada Levan- Vlorë.

“Na mashtruan per masterat profesionale” “Na mashtruan per masterat profesionale”
Nje punonjese e administrates publike akuzon fakultetin Ekonomik neTiranese jane mashtruar qindra persona qe ndoqen studimet dhe nuk morren asnje master.  

Barbullonjë, shpimet për ujë ndotin ujin e qytetit Barbullonjë, shpimet për ujë ndotin ujin e qytetit
Një banor i zonës së barbullojës në Lezhë ankohet për punimet që po bën një kompani kohët e fundit.

Rruga Levan -Fier e shkatërruar Rruga Levan -Fier e shkatërruar
Banorët e Levanit ankohen për gjendjen në të cilën është katandisur rruga Fier- Levan.

Rrashbull, 100 familje në errësirë, s'ka vaj për transformatorin Rrashbull, 100 familje në errësirë, s'ka vaj për transformatorin
100 familje te lagjes Rrashbull në Durrës që prej katër javësh vuajnë mungesën e furnizimit me energji elektrike.

Gjimnazi i Laçit, drejtoria e shkollës refuzon të japë formularin A1 Gjimnazi i Laçit, drejtoria e shkollës refuzon të japë formularin A1
Maturantët e shkollës së mesme të përgjithshme "At Shtjefën Gjeçovi" në qytetin e Laçit nuk marrin dot formularin A1

Dështon Karta e Studentit, e papërdorshme Dështon Karta e Studentit, e papërdorshme
Një studente e Universitetit të Tiranës ankohet se ka një 1 vit që ka Kartën e Studentit në xhep, por nuk e ka përdorur asnjëherë.

Fshati Xhirie me depo të re uji, por pa tubacione Fshati Xhirie me depo të re uji, por pa tubacione
400 familje të fshatit Xhirie në komunën Shalës të Elbasanit vuajnë munegsën e ujit të pijshëm, ndërkohë që depoja e ujit edhe pse është ndërtuar ka pesë vjet që nuk vihet në punë.

Fier, gjimnazi i inaguruar nga kryeminsitri pa drita dhe ngrohje Fier, gjimnazi i inaguruar nga kryeminsitri pa drita dhe ngrohje
Një nxënës i shkollës së mesme të përgjithshme në qytetin e Fierit, "Janaq Kilica" ankohet për kushtet e vështira në të cilat bëjnë mësim në këto ditë të ftohta dimri.

Bregdeti 10 dite pa drita Bregdeti 10 dite pa drita
Qeparoi dhe nje pjese e bregut 10 dite eshte pa energji elektrike ka ndërruar pronar dhe drejtimin Cez-i, por asgje nuk ka nderruar per banorët e bregut. 

Ministria e brendshme nuk ka fond për bebet e porsalindura Ministria e brendshme nuk ka fond për bebet e porsalindura
Bonusi që bebet  duhet të marrin sipas vendimit të qeverisë numër 9929, datë 9 qershor 2008 nuk po shpërndahet nga njësitë e qeverisjes vendore.

Qytetarët: Aluizni, piramida e 2013 Qytetarët: Aluizni, "piramida" e 2013
Aluizni mbledh paratë e nuk jep lejet e legalizimit. Kjo është ankesa që vjen nga një qytetar i cili prej vitesh pret lejen e legalizimit të banesës që ka ndërtuar pa leje.

Zvarriten punimet në aksin Qafë Thanë-Pogradec Zvarriten punimet në aksin Qafë Thanë-Pogradec
Punimet në rrugën Qafë Thanë-POgradec duket se janë lënë përgjysëm.

QSUT, nuk ka ilaçe “çdo gje ne e blejme” QSUT, nuk ka ilaçe “çdo gje ne e blejme”
Kusheshte shtruar ne QSUT duhet te bleje cdo gje vete. Spitali s’ka asgje. Duhet te marresh me vete qe nga batanija deri te ilacet dhe pastaj duhet te paguash mjeket qe te te kurojne me ilacet e tua.

Shkodër, konflikti komunë bashki lë pa rrugë 5800 banorë Shkodër, konflikti komunë bashki lë pa rrugë 5800 banorë
5800 banorë të lagjes Partizani, një ndër më të mëdhatë në Shkodër që detyrohen të kalojnë çdo ditë në një rrugë gjithë gropa dhe me ujë të ndotur.

Noteret, kush i kontrollon? Nuk japin fature tatimore Noteret, kush i kontrollon? Nuk japin fature tatimore
Kjo eshte letra e nje lexuese te Uneflas.al, e cila tregon se noteret, njerezit me te paguar nuk leshojne fatura tatimore per sherbimin qe japin.

 Rruga Drithas - Rembec e shkatërruar, banorët të bllokuar për të tregëtuar produktet bujqësore Rruga Drithas - Rembec e shkatërruar, banorët të bllokuar për të tregëtuar produktet bujqësore
Rruga Drithas - Rembec, edhe pse konsiderohet si një ndër më të rëndësishmet, pasi është një aks që lidh fshatrat e komunës Libonik,duket se prej vitesh është lënë në harresë

Punetoret e Albpetrolit 2 muaj e gjysem pa rroga Punetoret e Albpetrolit 2 muaj e gjysem pa rroga
Punetoret e Albpetrolit ankohen se kane dy muaj pa marre pagen dhe shperblimin.

Ministria e Jashtme vonon pagesat per diplomatet shqiptare Ministria e Jashtme vonon pagesat per diplomatet shqiptare
Diplomatet shqiptare nuk kane marre ende pagat e muajit janar 2013.

Problemet me emrat në çertifikatë vazhdon të ndëshkojë emigrantët Problemet me emrat në çertifikatë vazhdon të ndëshkojë emigrantët
Problemi me emrat e vendlidjes në pasaportat shqitpare vazhdon të penalizojë emigrantët shqiptarë në botë.

Qentë e rrugës pushtojnë Qytetin Studenti Qentë e rrugës "pushtojnë" Qytetin Studenti
Në të gjitha rrugët e Tiranës qarkullojnë qentë “rrugaçë”, të cilët janë kthyer në burim sëmundjesh për qytetarët. 

QSUT, mungesa e medikamenteve citostatike po u merr jeten pacienteve QSUT, mungesa e medikamenteve citostatike po u merr jeten pacienteve
Djali i nje prej pacienteve qe po kurohet prane pavionit Onkologjik ne qendres spitalore "Nene Tereza" ankohet per mungesen e vazhdueshme te medikamenteve.

Buka nen peshe Buka nen peshe
Nje banore e Tiranes, banore e rruges "Mihal Grameno" ankohet per peshen e bukes masive. 

Shteti na shpernguli dhe nuk na legalizon banesat Shteti na shpernguli dhe nuk na legalizon banesat
Dy ish-banore te zones qe sot eshte permbytur nga ujembledhesi i Bovilles ankohen ne emer te 85 familjeve te ketij fshati se jane lene ne harrese nga qeveria.

Ndihme, po na grabisin ne mes te rruges Ndihme, po na grabisin ne mes te rruges
Grabitjet ne rruge jane shtuar ndjeshem dhe viktimat jane grate dhe te moshuarit. Kjo eshte letra e nje vajze neTiranee cila u perball se bashku me gjyshen e saj me nje grabites ne hyrje te pallatit.

Fushe Krujë, banorët: Jetojmë mes ndotjes dhe indiferences se pushtetit Fushe Krujë, banorët: Jetojmë mes ndotjes dhe indiferences se pushtetit
Asgjë nuk ka ndryshuar në qytetin e Fushë-Krujës dhe pse banorët ankohen për ndotjen mjedisore, infrastrukturën rrugore, trafikun e rënduar dhe mungesën e mbështetjes sociale nga pushteti dhe strukturat e tij.

Rruga Elbasan -Cërrik pa investime qe ne vitet '90 Rruga Elbasan -Cërrik pa investime qe ne vitet '90
45 mije banore te zones se Dumrese u duhet te pershkojne cdo dite aksin nacional Elbasan-Cërrik per cdo problem apo pune te tyren, aks i cili është i shkatërruar. 

Punëtorët e Ujësjellësit fshat në Korçë 3 muaj pa paga Punëtorët e Ujësjellësit fshat në Korçë 3 muaj pa paga
51 punonjës të ujësjellësit fshat në qarkun e Korçës prej disa muajsh nuk marrin pagat

Privatizimi i kabinave të plazhit,11 familje pa shtepi Privatizimi i kabinave të plazhit,11 familje pa shtepi
Privatizimi i kabinave të plazhit nga Ministria e Financave dhe Bashkia e Durrësit rrezikon të lerë në qiell të hapur familjet e strehuara prej 20 vitesh në to.

 Tirane, kopeshti 19 pa ngrohje Tirane, kopeshti 19 pa ngrohje
Ne kopeshtin nr 19 ne kryeqytet mungon ngrohja.

Maliq, 200 ha toke kthehen ne kenete Maliq, 200 ha toke kthehen ne kenete
200 hektare toke bujqesore ne Fushen e Maliqit jane duke iu rikthyer kenetezimit si pasoje e mosfunksionimit te kanaleve kullues. 

 Ndotja, komuna e Bradasheshit i con analizat ne Gjermani Ndotja, komuna e Bradasheshit i con analizat ne Gjermani
Komuna e Bradasheshit ne Elbasan ka kontaktuar nje kompani private gjermane per matjen e nivelit te ndotjes ne territorin e saj.

Syzes, dhunohen varrezat e fshatit Syzes, dhunohen varrezat e fshatit
Një akt vandal ka ndodhur në fshatin Syzez komuna Poshnje të qarkut të Beratit.

Bulqize,minatorët do bokojtonë zgjedhjet nese nuk ulet mosha e pensionit Bulqize,minatorët do bokojtonë zgjedhjet nese nuk ulet mosha e pensionit
Minatorët e minierës së Bulqizës kanë protestuar sot kundër rritjes se moshës së pensionit.

5 fshatra të Leskovikut 6 ditë në errësirë 5 fshatra të Leskovikut 6 ditë në errësirë
Banorët e pesë fshatrave në komunen Leskovik të rrethit Ersekës janë që prej gjashtë ditësh në errësirë. Janë banorët e fshatrave Postenan,Gjinokare,Peshtan,Lashove,Kovacisht të cilët ankhen për mungesën e energjisë elektrike.

RRuga e amortizuar, banoret e Kutallise ne proteste RRuga e amortizuar, banoret e Kutallise ne proteste
Banorët e komunës Kutalli protestojnë për gjendjen në të cilën është katandisur rruga nacionale.

Korçë, bashkitë e majta nuk kanë fonde për listat e zgjedhësve Korçë, bashkitë e majta nuk kanë fonde për listat e zgjedhësve
Problemet financiare me të cilat përballet bashkia e P{ogradecit prej vitit të kaluar e në vijim kanë bërë që ky qytet të mos ketë ende të afishuara listat paraprake të zgjedhësve.

Izolohen komunat e Librazhdit Izolohen komunat e Librazhdit
Aksi rrugor që lidh Librazhdin me komunat Qukës dhe Stravaj ka dalë pothuajse jashtë funksionit. 

Shkatërrimi i ish-repartit ushtarak në Kamëz rrezikon jetën e fëmijëve Shkatërrimi i ish-repartit ushtarak në Kamëz rrezikon jetën e fëmijëve
Ish reparti ushtarak 3030 në Kodër Kamëz po shkatërrohet e po vidhet çdo ditë nga banorët e zonës përreth.

Vlorë, banorët e fshatrave protestojnë për rrugën Vlorë, banorët e fshatrave protestojnë për rrugën
Paraditen e sotme banorë të fshatrave të lumit të Vlorës dhe të krahines së Labërisë protestuan për gjendjen e rrugës më të madhe që lidh Vlorën me 100 fshatra të krahinës së Labërisë.

Autobuzet greke pajisen me taksa të vitit 1990 kur hyjnë në Shqipëri Autobuzet greke pajisen me taksa të vitit 1990 kur hyjnë në Shqipëri
Ndryshimi i legjislacionit grek për transportin e udhëtarëve nga Shqipëria drejt Greqisë, ka detyruar kompanitë shqiptare të udhëtimit që operojnë në fushën e transportit ndërkombëtar të udhëtarëve të punojnë me ortakëri 50% me 50 % , që të kenë në bashkëpronësi edhe ortakë me nënshtetësi grekë.

 Bashkia e Tiranes nuk ka shperblyer nxenesit e 10-es Bashkia e Tiranes nuk ka shperblyer nxenesit e 10-es
Bashkia e Tiranës nuk ka shpërblyer ende per kete vit nxënësit e shkëlqyer. behet fjale per nxënësit që kanë përfunduar vitin e kaluar shkollor me rezultate të shkëlqyera në qytetin e Tiranës.

Malësi e Madhe/ Në 22 vjetorin i krijimit të PD-së, nxënësit në miting Malësi e Madhe/ Në 22 vjetorin i krijimit të PD-së, nxënësit në miting
Fëmijët e shkollës 9-vjeçare të malëssië së Madhe janë lajmëruar që të marin pjesë në takimin e nesërm që do të zhvillohet në Malësinë e Madhe për të kujtuar 22 vjetorin e krijimit të Partisë Demokratike.

Vlorë, lulishtja shndërrohet në shesh ndërtimi Vlorë, lulishtja shndërrohet në shesh ndërtimi
Ndërtimi i një pallati në një nga lulishtet e qytetit të Vlorës ka shqetësuar banorët e zonës përreth.

Onkologjiku pa barna, pacientët i blejnë jashtë spitalit Onkologjiku pa barna, pacientët i blejnë jashtë spitalit
Nga Blerina Moka: Nëse fati i keq të çon në dyert e spitalit onkologjik në QSUT, ku mjekohen pacientët me tumor, gjëja e parë me të cilën duhet të përballesh është mungesa e vazhdueshme e barnave.

Fakulteti Ekonomik, 2 provime në të njëjtën ditë dhe orë Fakulteti Ekonomik, 2 provime në të njëjtën ditë dhe orë
Në fakultetin e ekonomisë në Universitetin e Tiranës studentët janë gjendur përballë një fakti, atë të dhënies së dy provimeve në një ditë dhe në të njëjtën orë.

Qendra e romëve në Kombinat, 4 familje një vit në terr Qendra e romëve në Kombinat, 4 familje një vit në terr
Nga Blerina Moka: Disa kilometra larg qendrës së Kombinatit, në ambientet e ish-repartit ushtarak, në një faqe kodre, jetojnë në kushte tepër të vështira, 4 familje rome.

  Banoret protestojne ndaj firmes qe nderton rrugën Tiranë-Elbasan Banoret protestojne ndaj firmes qe nderton rrugën Tiranë-Elbasan
Banorët e Bradasheshit, pranë Elbasanit, protestuan sot kundër firmës që po avancon pranë këtij fshati punimet për ndërtimin e rrugës së re kombëtare Tiranë-Elbasan. 

Njësia nr 5 nuk ka bojë printeri për çertifikatat Njësia nr 5 nuk ka bojë printeri për çertifikatat
Në njësinë më të madhe vendore në kryeqytet, në atë nr.5 nuk ka fonde për të blerë bojën e printerit për certifikatat. 

Banorët: UKT bën punime në kundërshtim me ligjin Banorët: UKT bën punime në kundërshtim me ligjin
Banorët e një pallati në rrugën "Ferit Xhajko" në kryeqytet ankohen për ndërhyrjet që po bën ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës për vendosjen e sahatëve të rinj të ujit

Spitali Përmetit, pushohen 20 punonjës Spitali Përmetit, pushohen 20 punonjës
20 punonjës së spitalit të qytetit të Përmetit janë pushuar nga puna.

Qytetaret: UKT aplikon dënime kolektive Qytetaret: UKT aplikon dënime kolektive
Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës ka filluar të aplikojë dënimet kolektive për zonat ku ka shumë debitorë, duke lënë pa ujë edhe ata që kanë shlyer rregullisht detyrimet ndaj saj.

Shoferet e parktut e autobuzave 3 muaj pa paga Shoferet e parktut e autobuzave 3 muaj pa paga
Vonesa e pagave per punonjesit e administrates eshte ndjere edhe te punëtorët e parkut të autobuzave në Tiranës.

Administrata e bashkisë së Kamzës ende pa paga Administrata e bashkisë së Kamzës ende pa paga
Një punonjës i administratës së bashkisë së Kamzës ankohet për mosmarrjen e pagës së muajit dhjetor të vitit të kaluar.

Bluzat e bardha ende pa paga Bluzat e bardha ende pa paga
Kane kaluar dy jave nga fillimi i vitit 2013 dhe nje pjese e punonjësve të administratës nuk kanë marrë ende pagat e muajit dhjetor, të cilat duhet t'i kishin gati në daten 3 janar.

Tensioni i larte i djeg shtepine, 4 vjet nuk merr dot demshperblimin Tensioni i larte i djeg shtepine, 4 vjet nuk merr dot demshperblimin
Tensioni i larte i energjise elektrike ka shkaktuar nje zjarr qe i ka djegur banesen Beqir Sules ne Durres.

 Të pastrehët, protesta para Gjykatës Kushtetuese Të pastrehët, protesta para Gjykatës Kushtetuese
Dhjetra të pastrehë nga Durrësi dhe Tirana protestuan para godinës së Gjykatës Kushtetuese kundër vendimit të qeverisë që i detyron ata të lirojnë banesat e pronarëve, që iu konfiskuan nga regjimi komunist. 

Fieri dhe Korca ne erresire Fieri dhe Korca ne erresire
Një difekt i shkaktuar në nënstacionin Fieri 1, ka lënë pa energji elektrike Bashkinë Fier dhe Komunën Kraps.

Korce, 46 kapake pusetash te vjedhura ne nje muaj Korce, 46 kapake pusetash te vjedhura ne nje muaj
Pjesa më e madhe e pusetave në qytetin e Korçës tashmë është pa kapakë si pasojë e vjedhjeve të vazhdueshme që u bëhen me qëllim shitjen e tyre për skrap.

11 fshatra të Sarandës në errësirë 11 fshatra të Sarandës në errësirë
Rrjeti i shpërndarë për këtë zonë është ndërtuar që prej vitit 1969 për të furnizuar me energji dy ish-kooperativat bujqësore dhe nuk është përmirësuar asnjëherë edhe pse kapaciteti aktual i nevojshëm është të paktën 20 herë më i lartë. 

Punonjësit e adminsitratës: Kryeministri gënjeu Punonjësit e adminsitratës: Kryeministri gënjeu
Një prej punonjësve të administratës shtetërore, i cili kërkon të mbetet anonim hedh poshtë deklaratën e kryeministrit Berisha një ditë më parë për mosdorëzimin e listprezencave të adminsitratës, e cila ka mbetur pa paga.

Delvinë, kompania naftëkërkuese shkatërroi ujin Delvinë, kompania naftëkërkuese shkatërroi ujin
Banorët e Delvinës prej 10 muajsh kanë konsumuar ujë të ndotur, për shkak të kërkimeve për naftë që ka bërë një komani e huaj në këtë qytesë.

110 mijë punonjës të administratës pa paga 110 mijë punonjës të administratës pa paga
Punonjësit e administratës, pensionistët apo gjithë kategoritë e tjera që shërbehen nga buxheti ne ditët e para të vitit 2013 kanë patur një surprizë të hidhur.

Kisha 300-vjeçare, rrezikon shembjen Kisha 300-vjeçare, rrezikon shembjen
Kisha 300-vjeçare “Fjetja e Shën Merisë” në Kozare të Kuçovës, rrezikon të shembet.

Tensionohet situata te ish-cerdhja 36 Tensionohet situata te ish-cerdhja 36
Ne pasditen e sotme u tensionua perseri situata ne ish cerdhen nr 36,ne Tirane, mes punonjesve te policise dhe banoreve qe nuk dalin nga banesat.

QSUT, reanimacioni, pavioni ku mungon gjithcka QSUT, reanimacioni, pavioni ku mungon gjithcka
Sherbimi i terapise intensive ne QSUT, ku shtrohen të sëmurët në gjendje të rëndë apo të sapodalë nga një operacion eshte jashte kushteve normale per pacientet.

Tirane, qytetaret e rrezikuar nga radoni Tirane, qytetaret e rrezikuar nga radoni
Ndertuesit ne kryeqytet nuk kane informacion per zonat e ndotura nga radoni dhe as kryejne studime paraprake per zonat ku ndertojne.

Ministria e jashtme nuk paguan sigurimet per bashkeshortet e diplomateve Ministria e jashtme nuk paguan sigurimet per bashkeshortet e diplomateve
Ne Ministrine e Puneve te Jashtme, ka vite qe nuk paguhen kontributet shoqerore per bashkeshortet/et e diplomateve qe punojne ne perfaqesite jashte shtetit dhe vazhdojne te mos paguhen.

Tiranë, përmbarimi lë pastrehë 12 familje Tiranë, përmbarimi lë pastrehë 12 familje
Një urdhër ekzekutimi i Gjykatës së shkallës së parë të Tiranës rrezikon të lerë në mes të rrugës 12 familje në kryeqytet, të cilët janë familje të pastreha që ishin akomoduar në ish-çerdhen nr.36, pranë ish-Fushës së Zezë.

Minatorët e Bulqizës ne pritje te rroge se 13 Minatorët e Bulqizës ne pritje te rroge se 13
Minatoret e Bulqizes nuk moren pagen e shumepremtuar, ate te 13.

Universiteti Eqerem Cabej, vidhen dosjet e pedagogeve per te fshehur deftesat fallco Universiteti "Eqerem Cabej", vidhen dosjet e pedagogeve per te fshehur deftesat fallco
Nje student i universitetit "Eqerem Cabej" ne Gjirokaster, i cili kerkon te mbetet anonim, denoncon abuzimet qe behen ne kete universitet.

 Nena e Arseles: Shpetoni femijet e tjere Nena e Arseles: Shpetoni femijet e tjere
Pas vdekjes se vajzes 7 vjecare, nena e se ndjeres kerkon qe spitalet te jene te kujdesshme me analizat

Spital Ushtarak, në qendrën e traumës nuk ka as dezinfektantë Spital Ushtarak, në qendrën e traumës nuk ka as dezinfektantë
Në qendrën e politraumës në Spitalin Ushtarak, e cila mbulon qindra raste aksidentesh, plagosjesh apo fatkeqësish natyrore mungon pothuajse gjithçka, që nga ilaçet bazë, fashat, dezinfektantët, e deri tek antibiotikët më të shtrenjtë që nevojiten pas operacionit. 

Zhduken nga sistemi të dhënat për targat e automjeteve Zhduken nga sistemi të dhënat për targat e automjeteve
Rradhë dhe zhurmë në pikën e kolaudimit të automjeteve në kryeqytet.

Paraburgimii Vlorës, 2 muaj pa paguar paratë e bukës Paraburgimii Vlorës, 2 muaj pa paguar paratë e bukës
Drejtoria e Institucionit të Ekzekutimit të Vendimit Penal ne Vlorë nuk ka shlyer detyrimet financiare ndaj furnitorit që furnizon këtë institucione me bukë.

Universitetet e Somalisë lënë prapa universitetet shqiptare Universitetet e Somalisë lënë prapa universitetet shqiptare
Universitetet shtetërore dhe ato private në Shqipëri janën nën nivelin e universiteteve të Somalisë apo Ruandës.

Pogradec, abuzim me lejet higjeno-sanitare Pogradec, abuzim me lejet higjeno-sanitare
Një mjeke stomatologe që ushtron aktivitetin e saj privat në qytetin e  Pogradecit ankohet me procedurat që ndiqen në këtë qytet për nxjerrjen e lejebe higjeno sanitare për bizneset.

24 vjecarja rome me dy diploma qe lufton kunder racizmit 24 vjecarja rome me dy diploma qe lufton kunder racizmit
Enerida, 24 vjeçarja nga Korça ka marrë mbi supe një përgjegjësi te madh për të thyer paragjykimet e krijuara, klishetë dhe tabutë se romët kanë profesion vetëm rrobat e përdorura apo fshesën. 

Zyrat e Exchange komision 8% për kembimet valutore Zyrat e Exchange komision 8% për kembimet valutore
Një banore e kryeqytetit ankohet për komisionet e larta që kanë filluar të mbajnë zyrat e këmbimit valutor pa i njoftuar më parë klientët.

Tiranë/ banorët e rrugës Myslym Shyri: UKT vendos sahatë pa fatura Tiranë/ banorët e rrugës "Myslym Shyri": UKT vendos sahatë pa fatura
Banorët e pallateve, në rrugën "Myslym Shyri" në Tiranë të cilët deri më tani kanë paguar aforfe faturat e ujit të pijshëm ankohen ndaj ndërmarrjes së Ujësjellësit

Hipoteka Korçë, gabimet e punonjësve i paguajnë qytetarët Hipoteka Korçë, gabimet e punonjësve i paguajnë qytetarët
Për një gabim të punonjëses së zyrës së Regjitrimit të Pasurive të Paluajtshme në qytetin e  Korçës, duhet të paguajnë qytetarët që drejtohen në sportelet e këtij institucioni.

Tiranë, mijëra njerëz pa energji, CEZ u kërkon te blene kabllin Tiranë, mijëra njerëz pa energji, CEZ u kërkon te blene kabllin
Mijëra banorë në Tiranë që nga dita e djeshme kanë mbetur pa energji elektrike për shkak se një kompani ndërtimi e kontraktuar nga Bashkia e Tiranës për sistemimin e kanalizimeve ka prerë kabllot elektrike në Laprakë. 

 Tiranë/Rruga Leopold Bertold fillon të prishet 1 javë pas inagurimit Tiranë/Rruga "Leopold Bertold" fillon të prishet 1 javë pas inagurimit
Banorët e Tiranës që jetojnë pranë rrugës më të re të saj. "Leopold Bertold" ankohen për cilësinë e keqe të punimeve në të.

Pasagjerët e linjës Tiranë - Institut Bujqësor, paguajnë dy herë biletë autobuzi Pasagjerët e linjës Tiranë - Institut Bujqësor, paguajnë dy herë biletë autobuzi
Udhëtarët që vijnë në Tiranë nga Instituti Bujqësor ankohen për linajt e autobuzit.

Shteti dënon me vdekje hemofilikët Shteti "dënon me vdekje" hemofilikët
350 persona të sëmurë me hemofili (mungesa e faktorit të mpiksjes në gjak) në Shqipëri  nuk kanë mundësi të marrin medikamentin që trajton sëmundjen e tyre, Faktorin 8.

Emigrantët: Paguajmë 2 herë sigurim automjetesh kur mëbrrijmë në Shqipëri Emigrantët: Paguajmë 2 herë sigurim automjetesh kur mëbrrijmë në Shqipëri
Një emigrant shqiptar që jeton prej prej shumë vitesh në Itali ngre një problem mjaft shqetësues për emigrantët që vijnë në Shqipëri, pagesa për herë të dytë e siguracionit për automjetin.

Rruga mbaroi por parate nuk jane paguar Rruga mbaroi por parate nuk jane paguar
  Rruga Levan-Tepelene ka perfunduar por ndertuesit e saj nuk jane paguar. Ata protestuan sepse nuk kane marre ende 2.4 milione euro

  Banoret e ish Kenetes ne proteste: U permbytem Banoret e ish Kenetes ne proteste: U permbytem
  Banoret e zones se ish Kenetes protestuan sepse e gjithe zona ku ata banojne eshte pa rruge dhe e permbytur.

Gramsh, drejtoresha e shkolles 35 vjetori i Clirimit le nxenesit pa ngrohje Gramsh, drejtoresha e shkolles "35 vjetori i Clirimit" le nxenesit pa ngrohje
Dje, nxenesit e klases se 9-te ne shkollen 9-vjecare "35 vjetori i Clirimit" ne qytetin e Gramshit kane kryer mesim pa ngrohje.

Banoret: Osumi po na shkaterron tokat Banoret: Osumi po na shkaterron tokat
Banoret e fshatit Starove ne Berat kerkojne ndihme per te parandaluar shkaterrimin qe po u ben lumi Osum tokave te tyre.

Shkolla Hasan Vogli, mesuesit kujdestare part time Shkolla "Hasan Vogli", mesuesit kujdestare part time
Nderrimi i mesueve ne shkollen 9-vjecare "Hasan Vogli" ne kryeqytet ka shqetesuar prinderit e nxenesve.

 Shkumbini rrezikon banorët e Jagodinës Shkumbini rrezikon banorët e Jagodinës
Banorët e fshatit Jagodinë ndihen të rrezikuar nga prurjet e mëdha të lumit Shkumbin.

Kabinë elektrike e hapur në oborrin e shkollës Kabinë elektrike e hapur në oborrin e shkollës
Prindërit e nxëënsve të shkollës 9-vjeçare "Kushtrimi i Lirisë" në kryeqytet ankohen për një kabinë të tensiontit ë lartë që ndodhet në rrethimin e kësaj shkolle.

Tiranë/Kopshtet dhe çerdhet pa ngrohje Tiranë/Kopshtet dhe çerdhet pa ngrohje
Në disa nga kopshtet dhe çerdhet e Tiranës mungon ngrohja me kaldaja.

Peshkopi, konvikti i shkollës së mesme pa ngrohje Peshkopi, konvikti i shkollës së mesme pa ngrohje
300 nxënësit e shkollës profesionale "Nazmi Rushiti" në Peshkopi që jetojnë në konviktin e kësaj shkolle jetojnë në kushte të vështira.

Kasallë,lumi merr para urën Kasallë,lumi merr para urën
Banorët e fshatit Kasallë ankohen për urën që lidh fshatin e tyre me Kamzën.

“Po na vjedhin sahatet e ujit te pijshem” “Po na vjedhin sahatet e ujit te pijshem”
Banoret e zones se qytetit te nxenesve neTiraneankohen se brenda nje nate me dhjetra sahate te ujit te pijshem jane vjedhur ne menyre masive.

  Durrës, mungon boja e printerit per certifikatat Durrës, mungon boja e printerit per certifikatat
Në qytetin e Durrësit ka probleme me certifikatat dhe bojën e printerave.

Tiranë/Ujrat e zeza rrezik infeksioni në kopshtin nr 18 Tiranë/Ujrat e zeza rrezik infeksioni në kopshtin nr 18
Prindi i një fëmije ankohet për tubacioent e ujrave të zeza që janë carë në rrugën që ndodhet para kopshtit nr 18 në Tiranë.

Patosi një javë pa ujë Patosi një javë pa ujë
Një grup banorësh nga qyteza e Patosit ankohen për mungesën e ujit të pijshëm.

 Punonjësit e bashkisë së Peqinit, 3 muaj pa rroga Punonjësit e bashkisë së Peqinit, 3 muaj pa rroga
Bashkia e Peqinit nuk ka më para as për të paguar rrogat e punonjësve

Hyn ne greve urie ne zyre: Me kercenojne Hyn ne greve urie ne zyre: Me kercenojne
Lavdie Hoxha, gruaja e ish prefektit te Permetit ka nisur nje greve urie sepse po e kane hequr nga puna ne zyren e AKSSH. Ajo thote se i behet presion dhe kercenohen familjarisht duke akuzuar me emra konkret.

Pacientët e Onkologjikut blejnë një medikament 10 mijë lekë Pacientët e Onkologjikut blejnë një medikament 10 mijë lekë
Në qendrën spitalore universitare "Nënë Tereza", në pavionin e Onkologjisë çdo ditë mungojnë medikamentet.

Mungon energjia në hidrovor, përmbytje në Lezhë Mungon energjia në hidrovor, përmbytje në Lezhë
Dhjetëra shtëpi dhe rreth 400 ha tokë janë përmbytura gjatë natës së djeshme dhe mëngjesit të sotëm në disa fshatra të Lezhës për shkak të rreshjeve intensive të shiut. 

Linja e Saukut,abuzim me abonete Linja e Saukut,abuzim me abonete
Një prej operatorëve të transportit publik në linjën e Saukut rrezikon licencën, pas abuzimit me kartonin shoqërues të aboneve.

Gramsh, sekretari i PD-së merr ambjentet e spitalit Gramsh, sekretari i PD-së merr ambjentet e spitalit
Ambjentet e spitalit infektiv në qytetin e Gramshit po uzurpohen pa kriter nga individë privatë.

 Fatorinot shesin nën dorë abonetë e studentëve Fatorinot shesin nën dorë abonetë e studentëve
Problemi i transportit të studentëve në kryeqytet nuk është zgjidhur as për muajin nëntor dhe duket se probleme do të ketë edhe në dhjetor.

Leskovik/Banorët: Po shkatërrohet pylli i Gërmenjit Leskovik/Banorët: Po shkatërrohet pylli i Gërmenjit
Një grup banorësh të Leskovikut japin alarmin për shkatërrimin që po i bëhet pyllit të Gërmenjit, një zonë e mbrojtur kjo.

Garda e Republikës pengon veteranët në Varrezat e Dëshmorëve Garda e Republikës pengon veteranët në Varrezat e Dëshmorëve
Punonjësit e Gardës së Republikës së Shqipërisë kanë penguar veteranët e Luftës Antifashiste Nacional çlirimtare që të kryenin homazhe në varrezat e dëshmorëve në ditën e 29 nëntorit.

Tekstet shkollorë, ende nuk janë rimbursuar paratë Tekstet shkollorë, ende nuk janë rimbursuar paratë
Prindërit që jetojnë nën minimumin jetik që kanë blerë librat për fëmijët e tyre për këtë vit shkollor, ende nuk janë rimbursuar nga shteti, ashtu siç është parashikuar në udhëzimin e Ministrisë së Arsimit.

Allias,CEZ nuk ble vaj për transformatorin, lë 200 familje në errësirë Allias,CEZ nuk ble vaj për transformatorin, lë 200 familje në errësirë
200 familje në Allias të Tiranë, pranë fabrikës së asfaltit kanë 10 ditë që nuk furnizohen me energji elektrike.

21 vjet ne emigrim,figuron debitor në CEZ 21 vjet ne emigrim,figuron debitor në CEZ
Një 36 vjeçar, i cili që prej 16 vjetësh jeton në Angli figuron debitor në kompaninë CEZ.

Jupiteri më pranë Tokës në 3 Dhjetor Jupiteri më pranë Tokës në 3 Dhjetor
Jupiteri po i afrohet Tokës shumë ngadalë dhe sipas astronomëve pritet që në 3 Dhjetor të bëhet shumë i dukshëm nga tokësorët

Banorët te Libri Universitar:Bizneset nuk na lenë të jetojmë Banorët te Libri Universitar:Bizneset nuk na lenë të jetojmë
70 familje të pallatit nr 16 në rrugën "Abdyl Frashëri",karshi Librit Universitar, ne Tirane ankohen për bizneset private që ushtrojnë aktivitetin e  tyre në këtë zonë.

Tiranë, policia bashkiake bllokon romët që mbledhin shishe plastike Tiranë, policia bashkiake bllokon romët që mbledhin shishe plastike
Policia bashkiake rifillon aksionin ndaj romëve për t’i ndaluar që të mbledhin kanaçe

100 vjetori i Pavarësisë, në konviktin e Universitetit të Vlorës akomodohen kosovarët 100 vjetori i Pavarësisë, në konviktin e Universitetit të Vlorës akomodohen kosovarët
Studentët e universitetit të Vlorës, të cilët në fillim të këtij viti akademik janë strehuarnë konviktin e këtij universiteti ankohen për urdhërin e fundit që u kanë komunikuar për të lënë dhomat e konviktit.

Balldren,fusha e futbollit kthehet në fabrikë plastmasi Balldren,fusha e futbollit kthehet në fabrikë plastmasi
Një banore e fshatit Balldren i Elbasani ankohet për mënyrën sesi fusha e futbollit që do t'u shërbente të gjithë të rinjve të fshatit nuk u ndërtua kurrë dhe në vend të saj komuna dha leje për ndërtimin e një punishteje plastmasi.

Denoncimi: Paguaj dokumentat qe nuk me duhen Denoncimi: Paguaj dokumentat qe nuk me duhen
  Letra e nje shqiptareje qe jeton prej 13 vjetesh ne Itali, drejtuar Ministrit te Brendshem Flamur Noka

Biblioteka e Universitetit Politeknik, zhduken librat e dhuruar nga Noli Biblioteka e Universitetit Politeknik, zhduken librat e dhuruar nga Noli
Biblioketa shkencore e Universitetit Politeknik në Tiranë po degradon nga viti në vit.

 Cez lë në errësirë komunën Rrethina të Shkodrës Cez lë në errësirë komunën Rrethina të Shkodrës
Cez ndëshkon në mënyrë kolektive banorët e komunës RRethina në Shkodër.

Emigrantët: Të rindërtohet rruga e Tre Urave Emigrantët: Të rindërtohet rruga e Tre Urave
Një grup emigrantësh shqiptarë që u kthyen në Atdheun e tyre nga dogana e Tre Urave ankohen për gjendjen në të cilën është katandisur kjo rrugë.

Tiranë, nxënësit e shkolla preken nga parazitët e kokës Tiranë, nxënësit e shkolla preken nga parazitët e kokës
Prindërit e disa nxënësve në shkolla 9-vjeçare të kryeqytetit ankohen për përhapjen e parazitëve të kokës në shkolla.

Karta e studentit nuk është ende gati Karta e studentit nuk është ende gati
Karta e Studentit në Tiranë nuk kanë dalë ende në qarkullim

Yrshek, banoret kerkojne te shtrohet rruga,premtim i fushates Yrshek, banoret kerkojne te shtrohet rruga,premtim i fushates
Disa banore te fshatit Yrshek, te komunes Kashar ankohen per rrugen qe kalon prane shtepive te tyre.

 “Jo “blerjes” se nuseve nga Shqiperia per beqaret maqedonas” “Jo “blerjes” se nuseve nga Shqiperia per beqaret maqedonas”
  Levizja "Zeri" ne Struge I nis leter Ministrit te jashtem Edmond Panariti

Varrezat në Sharrë dhe Shish Tufinë mbuluar nga mbeturinat Varrezat në Sharrë dhe Shish Tufinë mbuluar nga mbeturinat
Varrezat e Sharrës dhe Shish Tufinës në Tiranë janë kthyer në një vend grumbullimi mbeturinash.

Tiranë,Unaza e re pa autobuzë Tiranë,Unaza e re pa autobuzë
Banorët e Unazës së re të Tiranës që prej disa ditësh po vuajnë mungesën e transportit publik.

 Invalidët e Shën KOllit nuk marrin paratë e Asistencës Invalidët e Shën KOllit nuk marrin paratë e "Asistencës"
Të gjithë personat me statusin e invalidit që përfitojnë përkrahje sociale në komunën e Shën Kollit në Lezhë kanë që në muajin shtator që nuk marrin "asistencën"

 Prindërit:Në lokalin e shkollës serviret alkool Prindërit:Në lokalin e shkollës serviret alkool
Prindërit e disa nxënësve që ndjekin vitin shkollor në shkollën 9-vjeçare "100 vjetori i Pavarësisë" në Kamzë ankohen për lokalin që ndodhet në ambjentet e kësaj shkolle.

Vidhen sahatët e ujit në Tiranë Vidhen sahatët e ujit në Tiranë
Rikthehen vjedhjet e sahatëve të ujit në kryeqytet. 

Qendra për fëmijët me aftësi të kufizuar në mëshirë të fatit Qendra për fëmijët me aftësi të kufizuar në mëshirë të fatit
Qendra rezidenciale për fëmijët me aftësi të kufizuara “Unë jam si ju”, nuk kanë ushqim prej disa ditësh dhe drejtuesi i saj kërkon ndihmë.

Universiteti i Durrësit, një pedagog tregon abuzimet në zgjedhjen e dekanëve Universiteti i Durrësit, një pedagog tregon abuzimet në zgjedhjen e dekanëve
Një pedagog i Universitetit të Durrësit "Aleksandër Moisiu", i cili do të mbetet anonim, ankohet për mënyrën sesi do të zhvillohen nesër zgjedhejt për dekanë në këtë universitet.

Ministria e Mbrojtjes bllokon pensionet suplementare për ish-ushtarakët Ministria e Mbrojtjes bllokon pensionet suplementare për ish-ushtarakët
Ministria e Mbrojtjes zvarrit nxjerrjen e listave me emrat e ish-ushtarakëve që duhet të përfitojnë pensionin suplementar.

Durrës, 200 familje 2 ditë pa drita Durrës, 200 familje 2 ditë pa drita
200 familje që banojnë në lagjen 14 në qytetin e Durrës ankohen se kanë 22 ditë pa furnizim me energji elektrike.

Çerdhet shtetërore kërkojnë para nga prindërit për kuzhinën Çerdhet shtetërore kërkojnë para nga prindërit për kuzhinën
Prindi i një fëmije që është regjistruar në çerdhen nr 56 në Tiranë ankohet për kerkesat stafit të kësaj çerdheje.

Patentat shqiptare nuk njihen në Itali Patentat shqiptare nuk njihen në Itali
 Një grup emigrantësh shqitparë kërkojnë që të sensibilizohet mInsitria e Transporteve për të nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me palën italiane për njohjen e patentës shqiptare.

Digjet transformatori, 2 javë pa drita Digjet transformatori, 2 javë pa drita
Banorët e fshatit Bujaras të komunës Gjegjan në Elbasan ankohen se që prej dy javësh janë në errësirë të plotë.

Kryebashkiaku premton park,ndërtohet pallat Kryebashkiaku premton park,ndërtohet pallat
Lulishtja që kryetari i bashkisë së Tiranës u premtoi banorëve të rrugës "Imer Ndregjoni" po kthehet në një shesh ndërtimi për një ndertese disa kateshe.

Ankohet për provimet e maturës, AKP nuk kthen përgjigje Ankohet për provimet e maturës, AKP nuk kthen përgjigje
Agjensia Kombëtare e Provimeve po zvarrit procesin e kthimit të përgjigjeve për maturantët që i janë drejtuar këtij institucioni për të kontestuar rezultatin e provimeve të maturës.

4 vjet pritje për dëmshpërblimin për shembjen e shtëpisë nga Rruga e Kombit 4 vjet pritje për dëmshpërblimin për shembjen e shtëpisë nga Rruga e Kombit
Ndërtimi i rrugës së Kombit i shembi shtëpinë , por asnjëherë shteti nuke dëmshpërbleu.

Fondi i ekselencës, qeveria s'u jep paratë studentëve Fondi i ekselencës, qeveria s'u jep paratë studentëve
Studentët që janë në listën e fondit të ekselencës nuk paguajnë dot studimet dhe detyrohen të kthehen në atdhe, pasi qeveria nuk u jep paratë dhe u kërkon që ta paguajnë vetë tarifën e regjistrimit.

Policët rrugore gjoba fantazëm qytetarëve Policët rrugore gjoba "fantazëm" qytetarëve
Një qytetar ankohet për gjobitje nga ana e policisë së qarkullimit rrugor pa u vënë në dijeni drejtuesi i automjetit.

Omiros, shkolla greke e Boboshtices rrezikon mbylljen Omiros, shkolla greke e Boboshtices rrezikon mbylljen
Ata qe ankohen jane vete mesuesit e kesaj shkolle qe nuk paguhen per punen e tyre prej 8 muajsh

Lezhe, “policia me rrahen te pranoj vjedhjen” Lezhe, “policia me rrahen te pranoj vjedhjen”
Zef Cuni, 40 vjec nga Lezha paditi ne prokurori disa policise sepse e kane keqtrajtuar fizikisht ne ambjentet e komisariatit

MASH mban peng masterat e studentëve të inxhinierisë MASH mban peng masterat e studentëve të inxhinierisë
Studentët që duhet të ndjekin masterin profesional të Fakultetit të Teknologjisë së Informacionit në Tiranë ankohen për zbvarritjen që po i bën Ministria e Arsimit dhe Shkencës shpalljes së kuotave për vazhdimin e studimeve të tyre.

Tiranë,UKT penalizon ata që duan të vendosin matës Tiranë,UKT penalizon ata që duan të vendosin matës
Një banore e kreyqytetit, e zonës së njohur si Qyteti i Nxënësve, ankohet se prej disa ditësh i është ndërprerë furnizimi me ujë të pijshëm.

Pensionistët sorollaten për të tërhequr pensionin Pensionistët sorollaten për të tërhequr pensionin
Pensionistët ankohen se sorollaten për të marrë pensionin e tyre mujor.

DSHTRR, s’ka kartona për patenta ndërkombëtare DSHTRR, s’ka kartona për patenta ndërkombëtare
Që prej një jave në sportelet e drejtorisë së përgjithshme të transportit rrugor mungojnë kartonat e patentave ndërkombëtare dhe lejeve të qarkullimit.

Administratorët e maturës 2011-2012 nuk janë paguar Administratorët e maturës 2011-2012 nuk janë paguar
Mësuesit që kanë qenë administratorët e maturës 2011-2012 nuk janë paguar ende, ndonëse kanë kaluar 3 muaj që nga periudha kur duhet të ishte bërë pagesa.

Qeveria ul numrin e kontrolleve për kasat fiskale,distributorët rrisin tarifat Qeveria ul numrin e kontrolleve për kasat fiskale,distributorët rrisin tarifat
Bizneset e vogla që janë pajisur me kasë fiskale ankohen për mashtrimin që u është bërë, sipas tyre, me uljen e numrit të kontrolleve periodike vjetore.

Nxënësit e shkollës speciale Luigj Gurakuqi një javë pa mësim Nxënësit e shkollës speciale "Luigj Gurakuqi" një javë pa mësim
Nxënësit e shkollës speciale "Luigj Gurakuqi" në Tiranë që prej një jave vuajnë mungesën e mjeteve të transportit për në shkollë.

Vlorë, mësuesja me leje lindjeje, nxënësit pa mësim Vlorë, mësuesja me leje lindjeje, nxënësit pa mësim
Drejtoria arsimore e qytetit të Vlorës ka lënë pa mësim për disa ditë nxënësit e klasës së dytë në shkollën 9-vjeçare "Jani Minga"në këtë qytet.

Pogradec, qendrat shendetesore pa formularë recetash Pogradec, qendrat shendetesore pa formularë recetash
Në qendrat shëndetësore të qytetit të Pogradecit mungojnë fletët e recetave që u jepen pacientëve.Ankesa vjen nga një banore e këtij qytetit.

S’ka ilaçe në Onkologjik, qeveria nuk jep para S’ka ilaçe në Onkologjik, qeveria nuk jep para
Pacientët e spitalit onkologjik përballen çdo ditë me mungesën e medikamenteve.

Qyteti Studenti pa ngrohje Qyteti Studenti pa ngrohje
Në Qytetin Studenti do të mungojë ngrohja edhe këtë dimër.

“Jam invalid, me mbyllen te vetmen rruge per te dale nga shtepia” “Jam invalid, me mbyllen te vetmen rruge per te dale nga shtepia”
Trifon Jazxhi, 53 vjec, pas nje aksidenti qe e paralizoi eshte denuar te mos dale kurre nga shtepia, sepse me lejen e komunes e vetmja rruge qe kishte eshte bllokuar me ndertime.

Shteti dënon me vdekje të sëmurët me leucemi Shteti dënon me "vdekje" të sëmurët me leucemi
Një paciente e Qendrës Spitalore "Nënë Tereza" ankohet për mungesën e një medikamenti mjaft të kushtueshëm dhe të domosdoshëm për jetën e saj.

Studentët pa abone,shiten nën dorë me dyfishin e çmimit Studentët pa abone,shiten nën dorë me dyfishin e çmimit
Abonetë e studentit “janë zhdukur” nga qarkullimi.

“Devijuan lumin, me shkaterruan gjithe te mbjellat” “Devijuan lumin, me shkaterruan gjithe te mbjellat”
Agim Hasa nga komuna Sterbleve thote se qellimisht I kane shkaterruar te gjitha tokat e mbjella. Nje firme qe po nderton rrugen Peshkopi-Sterbleve devijoi lumin pa paralajmerim

Kruje, “qendrojme 16 ore ne dite pa energji” Kruje, “qendrojme 16 ore ne dite pa energji”
Banoret e qytetit te Krujes shkruajne per uneflas.al sepse qendrojne pa energji per 16 ore ne dite

Vlorë, shkolla tregëtare drejt privatizimit Vlorë, shkolla tregëtare drejt privatizimit
Shkolla tregëtare e qytetit të Vlorës, një shkollë me tradita rrezikon të mbyllet.

Shkoder,15 familje te pastreha edhe pse ia kane blerë shtëpitë shtetit Shkoder,15 familje te pastreha edhe pse ia kane blerë shtëpitë shtetit
15 familje në qytetin e  Shkodrës nesër rrezikojnë të dalin në rrugë, të pastrehë, ndërkohë që kanë blerë banesat e tyre nga shteti 21 vjet më parë.

Punimet për rrugën e Arbërit shkatërrojnë Shkallën e Tujanit Punimet për rrugën e Arbërit shkatërrojnë Shkallën e Tujanit
Ndërtimi i rrugës së Arbërit po shkatërron Shkallën e Tujanit, Kanionin e Brarit dhe Kishën e Brarit.

Komuna Kolsh, nje meter uje brenda ne banesa Komuna Kolsh, nje meter uje brenda ne banesa
Banoret e fshatit Barbelloj i ri ne komunen Kolsh te Lezhes kerkojne ndihme sepse jane permbytur

Restaurimi i shtepive tradicionale ne Gjirokaster e Berat Restaurimi i shtepive tradicionale ne Gjirokaster e Berat
Thirrje per familjet gjirokastrite e beratase nga fondacioni Gjirokastera

 Roskovec,nxënësit konsumojnë alkool Roskovec,nxënësit konsumojnë alkool
Prindërit e disa nxënësve të shkollës 9-vjeçare "Adem vrapi" në Roskovec ankohen për një lokal që është ndërtuar pranë shkollës.

 Zona e Bërrylit, uji i pijshëm me ngjyrë dhe erë të keqe Zona e Bërrylit, uji i pijshëm me ngjyrë dhe erë të keqe
Banorët e disa shtëpive përhese që ndodhen në zonën e Bërrylit në kryeqytet ankohen për ujin që ju vjen në shtëpitë e tyre.

Peshkopi, studentët pa mësim,s'ka buxhet për pagat e pedagogëve Peshkopi, studentët pa mësim,s'ka buxhet për pagat e pedagogëve
Studentët e filialit të universitetit "Aleksandër Moisiu" në qytetin e  Peshkopisë kanë mbetur pa mësim.

Shkolla 9 vjeçare në Gjorem,nxënësit përdorin internetin një herë në vit Shkolla 9 vjeçare në Gjorem,nxënësit përdorin internetin një herë në vit
Nxënësit e shkollës 9-vjeçare në Gjorem të Kurbinit, nuk lejohen që të përdorin internetin e shkollës, pasi prindërit e tyre nuk kanë paguar kuotën e vendosur nga drejtoria e shkollës.

Komuna Ndroq, 300 milionë lekë për 500 m rrugë Komuna Ndroq, 300 milionë lekë për 500 m rrugë
Komuna Ndroq shpenzoi 300 milionë lekë për të shtruar vetëm 500 m rrugë.

Dhërmi, disa lagje me tension 55 volt Dhërmi, disa lagje me tension 55 volt
Disa banorë të Dhërmiut ankohen për punën e elektriçistëve të zonës së tyre.

Kalaja e Gjirokastrës me dy pronarë Kalaja e Gjirokastrës me dy pronarë
Një grup turistësh të cilët kanë vizituar së fundmi kalanë e Gjirokastrës ankohen se kanë paguar dy herë të njëjtën biletë për të vizituar këtë kala.

Zejmen, paguajne energjine por jane pa drita Zejmen, paguajne energjine por jane pa drita
Shtate fshatra ne Lezhe paguajne energjine elektrike por nuk marrin energji. Tonin Pjetri, Zejmen

Tiranë, mësuesit e fshatrave nuk marrin paratë e transportit Tiranë, mësuesit e fshatrave nuk marrin paratë e transportit
Drejtoria Arsimore Rajonale e Tiranës nuk u rimburson mësuesve të fshatrave shpenzimet për transportin .

UT,studentëve të Durrësit u mohohet e drejta për master UT,studentëve të Durrësit u mohohet e drejta për master
Studentëve që kanë përfunduar studimet bachelor në universitetin "Aleksandër Moisiu" në Durrës nuk u jepet e drejta për të vazhduar studimet master në Fakultetin e Filologjise,pranë Universitetit të Tiranës.

Burgu i Burrelit,140 të dënuar në grevë urie Burgu i Burrelit,140 të dënuar në grevë urie
Familjarët e disa të burgosurve që vuajnë dënimin në burgun e Burrelit kërkojnë që të kthehet vëmendja e qeverisë dhe e drejtorisë së përgjithshme të burgjeve drejt fëmijëve të tyre që janë futur në grevë urie.

Jetimët që jetojnë në konviktin e shkollës teknologjike prej javësh në errësirë Jetimët që jetojnë në konviktin e shkollës teknologjike prej javësh në errësirë
"Institucionet shtetërore na kanë lënë në harresë prej kohësh, tashmë kemi humbur çdo shpresë për një jetë më të mirë, godinat ku ne jetojmë nuk janë të përshtatshme”.

Edhe në protestë me urdhër nga qeveria Edhe në protestë me urdhër nga qeveria
Në Tiranë u zhvillua një manifestim proteste kundër dhunës ndaj grave dhe fëmijëve, manifestim i organizuar nga institucionet shtetërore   Ledina T.

Kurban Bajrami. Rritet cmimi i mishit Kurban Bajrami. Rritet cmimi i mishit
Ne qytetin e Kukesit, ku Kurban bajrami festohet gjeresissht, ka nisur te rritet ndjeshem cmimi i gjese se gjalle qe perdoret per rritet tradicionale te kesaj feste

Hidhet beton te sheshi i Çerçizit Hidhet beton te sheshi i Çerçizit
Nje banoret i Gjirokastres shkruan se ne sheshin e Çerçizit, te shtunen ne mengjes betoniere ne rresht hidhnin beton ne nje ndertim te ri, ne nje zone ku nuk lejohen ndertime te tilla. Lefter.N

Kombinati një javë në errësirë, CEZ: Kombinati një javë në errësirë, CEZ:
Që prej një jave banorët e lagjes KOmbinat në Tiranë vazhdojnë të vuajnë mungesën e energjsië elektrike dhe të ujit të pijshëm.

Rruga e re ne Tirane, “shtepia te shpeton duke paguar” Rruga e re ne Tirane, “shtepia te shpeton duke paguar”
Banoret e zones se varrezave te Sharres thone se u kerkojne qe te paguajne qe rruga e re qe po ndertohet mos ju perfshije banesat.

Elbasan, “smogu ne mengjes na merr frymen” Elbasan, “smogu ne mengjes na merr frymen”
Kjo eshte letra e nje banori te qytetit te Elbasanit qe ankohet per ndotjen alarmante qe shkakton industria metalurgjike

 “Rreshkitjet masive po me rrezikojne shtepine” “Rreshkitjet masive po me rrezikojne shtepine”

100 vjetori, aministi me hile ose pazar 100 vjetori, "aministi me hile ose pazar"
Kjo eshte nje leter e nje te burgosuri denuar per vrasje. Per shkak te frikes ai nuk do qe te identifikohet

Amnistia, të burgosurit e Bënçës në grevë urie Amnistia, të burgosurit e Bënçës në grevë urie
Një grup të burgosurish që po vuajnë dënimin ne burgun e Bënçës ankohet për mënyrën sesi janë hartuar listat që e të dënuarëve që do të përfitojnë nga amnistia për 100 vjetorin e Pavarësisë.

Burgu i Shën Kollit, 120 të dënuar në grevë Burgu i Shën Kollit, 120 të dënuar në grevë
Një i burgosur që vuan dënimin në burgun e Shën Kollit në rrethin e Lezhës kërkon ndihmë për përmirësimin e kushteve të tyre në këtë burg.

Tiranë, mbyllja e depos së vjetër të ujit lë disa lagje në thatësirë Tiranë, mbyllja e depos së vjetër të ujit lë disa lagje në thatësirë
Banorët e rrugës "Hamdi Pepa" në Tiranë që prej një muaji e gjysëm vuajnë mungesën e furnizimit me ujë të pijshëm.

Linja ish-uzina Dinamo -Kombinat, 3 muaj pa autobuzë Linja ish-uzina Dinamo -Kombinat, 3 muaj pa autobuzë
Një grup banorësh nga Tirana ankohen për ndërprerjen e linjës së autobuzëve ish-uzina Dinamo - Kombinat.

Xhafzotaj, banorët jetojnë mes baltës dhe plehrave Xhafzotaj, banorët jetojnë mes baltës dhe plehrave
Rruga që lidh komunën Xhafzotaj me rrugën nacionale është e pakalueshme si në verë, ashtu edhe në dimër.

Universiteti i Durrësit fsheh emrat e fituesve për pedagogë Universiteti i Durrësit "fsheh" emrat e fituesve për pedagogë
Një qytetar që ka konkurruar për një nga pesëmbëdhjetë vendet e lira si pedagogë të jashtëm në universitetin "Aleksandër Moisiu ankohet për zvarritjen e procesit të shpalljes së fituesve.

Shkolla Gustav Majer nuk zhvillohen tre lëndë Shkolla "Gustav Majer" nuk zhvillohen tre lëndë
Prindërit e disa nxënësve të klasës së pestë të shkollës 9-vjeçare "Gustav Majer"në Tiranë ankohen për moszhvillimin e tre lëndëve mësimore në këtë shkollë, Edukimit fizik, atij muzikor dhe vizatimit.

Konviktet e Elbasanit, 6 veta në një dhomë Konviktet e Elbasanit, 6 veta në një dhomë
Një grup studentesh, të cilat që prej datës 10 tetor 2012 jetojnë në konviktet e Universitetit "Aleksandër Xhuvani" në Elbasan, ankohen për kushtet e mjerushme të ndërtesave të këtij konvikti

Skrapar,kryetari i PD-së mësues edhe pse ka dalë në pension Skrapar,kryetari i PD-së mësues edhe pse ka dalë në pension
Një grup mësuesish që enden dyerve të drejtorisë arsimore të Skraparit ankohen për emërimet partiake dhe favoret që u bën kjo drejtori aktivistëve të Partisë Demokratike.

Librazhd, nuk ka mësues Fizike dhe Informatike Librazhd, nuk ka mësues Fizike dhe Informatike
Shkolla 9-vjeçare "Genc Leka" në qytetin e Librazhdit nuk ka mësues për lëndën e informatikës dhe Fizikës.

Vlorë, 900 nxënës mësim në kushte të mjerueshme Vlorë, 900 nxënës mësim në kushte të mjerueshme
Prindërit e nxënësve të shkollës "Ibrahim Kushta" në qytetin e Vlorës kërkojnë ndërhyrjen e menjëhershme në infrastrukturën e shkollës, pasi ndëtesa ku bëjnë mësim fmëijët e tyre është tejet e amortizuar

Priten pemët rreth stadiumit Selman Stërmasi Priten pemët rreth stadiumit "Selman Stërmasi"
Një qytetar nga Tirana, i cili jeton pranë stadiumit "Selman Stërmasi" pranë zonës së Tiranës së Re, ankohet për prerjen e pemëve shumëvjeçare ditët e fundit.

Banorët e lagjes Nr.1 në Tiranë 3 javë pa ujë Banorët e lagjes Nr.1 në Tiranë 3 javë pa ujë
Banorët e pallatit nr 27, në lagjen nr1, rruga "Idriz Dollaku" në Tiranë ankohen për mungesën e ujit.Ata ankohen se kanë tre javë që kanë probleme me furnizimin me ujë të pijshëm.

Punimet e ujësjellësit dëmtojnë banesat Punimet e ujësjellësit dëmtojnë banesat
  Unë që po ju shkruaj jam një vajzë 22 vjecare që jeton tek rruga “Myslym Shyri”, në një pallat të vjetër.

Pallati shumëkatësh në plazhin e Durrësit,rrugën e kthen në parkim Pallati shumëkatësh në plazhin e Durrësit,rrugën e kthen në parkim
Një banore e lagjes nr 4 në qytetin e Durrësit ankohet për zaptimin e rrugës nga pronari i një pallati shumëkatësh që është ndertuar pa leje ne kete lagje.

Rritja e tarifës së afrofesë nga UKT e paligjshme Rritja e tarifës së afrofesë nga UKT e paligjshme
Disa banorë të kryeqytetit ankohen për vendimin e fundit të Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës për rritjen tarifës së ujit. Ky problem sipas tyre,prek më shumë se kushdo tjetër pensionistët.

Fakulteti i Histori Filologjisë mësim deri në orën 20.00 për mungesë ambjentesh Fakulteti i Histori Filologjisë mësim deri në orën 20.00 për mungesë ambjentesh
Pedagogët e Fakultetit të Histori Filologjisë në Universtitetin e Tiranës ankohen për mungesë ambjentesh për të zhvilluar normalisht mësimin në këtë vit të ri akademik.

Spitalet e Durrësit dhe Tiranës nuk kryejnë analizat e prostatës Spitalet e Durrësit dhe Tiranës nuk kryejnë analizat e prostatës
Një pensionist nga Durësi , i cili kërkon të mbetet anonim, ankohet për mungesën e reagentëve për kryerjen e analizes se kancerit te prostates në spitalin rajonal të këtij qyteti.

Kryetari i komunës së Kaçinarit denoncon vjedhjet e paraardhësit të tij Kryetari i komunës së Kaçinarit denoncon vjedhjet e paraardhësit të tij
Kryetari i Komunës së Kacinarit në Mirditë ankohet për veprimet abuzive që ka kryer paraardhësi i tij, ish-kryetari i komunës Kastriot Ndoi, me fondet e komunës.

Përmet, bashkia mbyll dyert, s'kanë para Përmet, bashkia mbyll dyert, s'kanë para
Bllokimi i grantit që jep Ministria e financave për Bashkinë e Përmetit ka detyruar sot kryetarin e kësaj bashkie që të mbyllë dyert dhe të pezullojë punën në një afat të pacaktuar.

Tirana e kabllove Tirana e kabllove
Nga Alket Braho Tirana eshte e lidhur ne cdo cep te saj nga kabllo dhe linja pa fund qe qendrojne te lidhura frikshem neper shtylla e cepa pallatesh

Fakulteti i Gjeologji Minierave me laboratore te vitit 1980 Fakulteti i Gjeologji Minierave me laboratore te vitit 1980
Një ditë më parë filloi viti i ri akademik. 37 mijë të rinj u ulën për herë të parë në tre ciklet e studimit, bachelor, master dhe doktoraturë.

Përmet, 100 vjetori i Pavarësisë, qyteti pa asnjë muze Përmet, 100 vjetori i Pavarësisë, qyteti pa asnjë muze
Qyteti i Përmetit nuk ka aktualisht asnjë muze nga tre të tillë që ka pasur vite më parë.

Fier, Kopshtet mbeten pa ushqim Fier, Kopshtet mbeten pa ushqim
Bashkia e Fierit nuk ka fonde për kopshtet e këtij qyteti

Konflikti per pronen, familja ngujohet ne rrenoja Konflikti per pronen, familja ngujohet ne rrenoja
Katerina Rasa, denoncon inspektoriatin ndertimor se ka shkaterruar nje banese ne Durres, qe ishte ne legalizim, ne interes te nje firme qe kerkon te ndertoje nje pallat

Fakulteti i Informatikës:Të gjitha provimet e vjeshtës në një datë dhe në një sallë Fakulteti i Informatikës:Të gjitha provimet e vjeshtës në një datë dhe në një sallë
Studentët e vjeshtës të degës së Informatikës në Fakultetin e Shkencave të Natyrës janë revoltuar nga vendimi i  dekanatit të tyre për mënyrën e marrjes në provim këtë sezon

Kombinat, 10 vjet banorët vuajnë nga ujrat e zeza Kombinat, 10 vjet banorët vuajnë nga ujrat e zeza
Banoret e rrugës "Shaban Bardhoshi"në Kombinat prej 10 vitesh po vuajne nga një kanal i ujrave të zeza që kalon afër banesave të tyre.

Gjimnazi Ali Demi, Vlorë, nxënësit paguajnë 3 000 lekë për mësimin e frengjishtes Gjimnazi "Ali Demi", Vlorë, nxënësit paguajnë 3 000 lekë për mësimin e frengjishtes
Një nxënës i shkollës së mesme të përgjithshme "Ali Demi" në qytetin e Vlorës ankohet për veprimet abuzive që bën drejtoria e shkollës me paratë që mbledh nga nxënësit e kësaj shkolle.

Tiranë, mësimi në disa shkolla me turne Tiranë, mësimi në disa shkolla me turne
Klasat në në shumicën e shkollave të kryeqytetit janë të mbingarkuara.

Poliklinika e Kombinatit nuk ka reagentë për analiza Poliklinika e Kombinatit nuk ka reagentë për analiza
Qendra Shëndetësore e lagjes Kombinat në Tiranë vazhdon të vuajë mangësitë serioze.

Fier, pallati ndahet më dysh Fier, pallati ndahet më dysh
Banorët e një pallati dykatësh në qytetin e Fierit ankohen sepse janë të frikësuar nga shembja që i ka bërë një firmë ndërtuese gjysmës së pallatit të tyre.

Tiranë, trotuarë të bllokuar dhe vendparkime të prenotuara Tiranë, trotuarë të bllokuar dhe vendparkime "të prenotuara"
Pothuajse në të gjitha lagjet e Tiranës trotuaret jane të gjitha të zena dhe të mbushura  me tavolina dhe karrige të kafeneve.

Mbikalimi tmerr për këmbësorët Mbikalimi tmerr për këmbësorët
Banorët e zonës së plazhit në Golem të Kavajës janë të shqetësuar për problemin me të cilin ata hasen çdo ditë me kalimin e autostradës.

Loja si macja me miun e Beogradit per paraden gej dhe Kosoven Loja si macja me miun e Beogradit per paraden gej dhe Kosoven
Nga KRISTI PINDERI  Ne Serbi do mbahet parada gej dhe atje jane kane shkuar edhe nga Shqiperia. Kristi Pinderi nje prej aktivisteve per te drejtat e homoseksualeve ne Shqiperi.

Rruga Tepelenë-Memaliaj, pluhur, gropa dhe stres Rruga Tepelenë-Memaliaj, pluhur, gropa dhe stres
  Të udhëtosh nga Tepelena në Memaliaj është një stres më vete, si për shoferët ashtu edhe për udhëtarët. Ky aks rrugor është në një gjendje të shumë të keqe, jashtë cdo parametri urban e teknik.

Tiranë,transporti urban me autobuzë të linjave interurbane Tiranë,transporti urban me autobuzë të linjave interurbane
Kushtet e autobuzëve qe janë vendosur ne linjën e transportit Qender - Selitë jane shume të këqija dhe autobuzët janë shumë të rrallë.

Studentët: Mos na hiqni sezonin e vjeshtës Studentët: Mos na hiqni sezonin e vjeshtës
Një studente e universitetit Aleksandër Moisiu ankohet për mbartjen e provimeve në këtë universitet nga viti në vit, për shkak të munegsës së sezonit të vjeshtës, gjë që i ka sjellë pasoja për studimet e ardhshme të nivelit master

Ambasada shqiptare ne Podgoricë me flamur të dalë boje Ambasada shqiptare ne Podgoricë me flamur të dalë boje
Flamuri në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Podgoricë është aq i zbehtë sa që në shikim të parë nuk dallohet se është flamuri kombëtar shqiptar.

Shtëpia e harruar e Avni Rustemit Shtëpia e harruar e Avni Rustemit
Nga Alket Braho U mbushën plot 117 vjet nga lindja e Avni Rustemit, heroit që mbahet mend për aktin e Parisit, për idetë e tij demokratike, për rreshtimin pro Fan Nolit, për idenë e ribashkimit Shqipëri-Kosovë si dhe për kriticizmin e fortë kundër injorancës e fodullëkut në ofiqet shtetërore.

Pacientët: Në qendrën shëndetësore nr.3, Berat abuzohet me faturat Pacientët: Në qendrën shëndetësore nr.3, Berat abuzohet me faturat
Një grup banorësh që kanë kartelat e tyre mjekësore në qendrën shëndetësore nr.3 të qytetit të Beratit ankohen për veprimet abuzive të mjekëve të kësaj qendre.

Studentët:Pedagogët nuk na bëjnë mësim se punojnë në universitet private Studentët:Pedagogët nuk na bëjnë mësim se punojnë në universitet private
Një grup studentësh të Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, të cilët duan të mbeten anonimë ankohen për një problem që ata i shqtëson prej vitesh dhe nuk ka gjetur zgjidhje.

Ankesa, Policia shqiptare ne Kukës gjobit pa të drejtë makinat e Kosovës Ankesa, Policia shqiptare ne Kukës gjobit pa të drejtë makinat e Kosovës
Një shtetas nga Kosova ka denoncuar shqetësimin e tij në lidhje me policinë shqiptare në zonën e Kukësit, të cilët sipas tij i gjobisin pa të drejtë, sidomos makinat me targa të Kosovës.

Invalidët nuk kanë marrë ende rimbursimet Invalidët nuk kanë marrë ende rimbursimet
Kryetari i shoqatës së personave me aftësi të kufizuar kërkon ndihmë për zgjidhjen e problemit të rimbursimit për shpenzimet e energjisë elektrike dhe telefonit.

Zvërnec, KVKPP e Vlorës kompenson ish-pronarët me toka bujqësore Zvërnec, KVKPP e Vlorës kompenson ish-pronarët me toka bujqësore
Kryetari i kryesisë së fshatit Zvërnec,Vlorë në emër të disa banorëve të këtij fshati ankohet për një padrejtësi, që sipas tij, u është bërë me pronat që kanë përfituar në bazë të ligjit 7501.

Zoti kryeministër, një ndërtim pa leje rrezikon jetën tonë Zoti kryeministër, një ndërtim pa leje rrezikon jetën tonë
Pjesë nga letra e dy qytetarëve nga Peshkopia

Lekël, ne po thahemi për një pikë ujë, ndërkohë që burimi ynë furnizon qytetin e Tepelenës Lekël, ne po thahemi për një pikë ujë, ndërkohë që burimi ynë furnizon qytetin e Tepelenës
Banorët e fshatit Lekël të Tepelenës ankohen për burimin e ujit të fshatit të tyre.

Pogradec,rikonstruksioni i rrugës po ndot liqenin e Ohrit Pogradec,rikonstruksioni i rrugës po ndot liqenin e Ohrit
Rikonstruksioni i rrugës Lin-Pogradec ka ndotur liqenin e Ohrit.

Korcë, punëtorët e mirëmbajtjes së rrugëve 2 vjet pa rroga Korcë, punëtorët e mirëmbajtjes së rrugëve 2 vjet pa rroga
Një grup punëtorësh të ndërmarrjes së rrugëve rurale në qarkun e Korçës ankohen se prej vitesh nuk kanë marrë pagën.

Na rrahen drejtorin e shkolles, na ngacmojne "Na rrahen drejtorin e shkolles, na ngacmojne"
Kjo eshte letra e nje nxeneseje ne klasen e 9 ne shkollen Naum Veqilharxhi ne Korçe. Ajo shkruan per www.uneflas.al duke treguar nje rast dhune ne shkollen e saj

Durrës, shtrohet rruga dhe mbesin pa ujë banorët Durrës, shtrohet rruga dhe mbesin pa ujë banorët
Pjese nga letra e një familje emigrantësh Një familje shqiptarësh që jetojnë në Itali ankohen për një gjobë që u ka vendosur drejtoria e ujësjellësit të Durrësit, pas ndërhyrjes që ata kanë bërë për të shpënë tubacionin e ujit në banesën e tyre në Durrës.

Pasagjerja: “Punonjësit e aeroportit bashkëpunojnë me agjensitë e udhëtimeve” Pasagjerja: “Punonjësit e aeroportit bashkëpunojnë me agjensitë e udhëtimeve”
Pjesë nga letra e nje qytetareje, të cilës i ështe dashur të paguajë 30 euro me shumë për të nisur babain për t'u kuruar në Athinë

Vjedhja e kapakë të pusetave, rrezikohet jeta e qytetarëve Vjedhja e kapakë të pusetave, rrezikohet jeta e qytetarëve
Nga Alket Braho Fotografia që shoqëron këtë lajm është shkrepur në një prej rrugëve të lagjes ’18 shtatori’ të qytetit të Gjirokastrës. Puseta të tilla pa kapak dhe të mbushura me plehra gjen thuajse në cdo rrugë.

Tiranë, Kabina elektrike në rrugën “Irfan Tomini” strehë për endacakët Tiranë, Kabina elektrike në rrugën “Irfan Tomini” strehë për endacakët
Një grup banorësh të kryeqytetit kërkojnë që shteti të ndërhyjë për të ndihmuar disa të rinj endacakë të cilët flenë jashtë në natyrë.

Radhimë, prindërit kërkojnë furgon për të çuar fëmijët në shkollë Radhimë, prindërit kërkojnë furgon për të çuar fëmijët në shkollë
Prindërit e nxënësve të shkollës 5-vjeçare të Radhimës kërkojnë një mjet për të transprotuar fëmiëjt e tyre në shkollë

Tiranë: Mbipopullohen kopshtet shtetërore të kryeqytetit Tiranë: Mbipopullohen kopshtet shtetërore të kryeqytetit
40-50 fëmijë në një grup

3 pallate në Kukës furnizohen me uje të ndotur 3 pallate në Kukës furnizohen me uje të ndotur
Drejtoria e Higjenës gjen ngarkesë bakteriale me E.Coli në ujë

Kaos trafiku në oborrin e QSUT-së Kaos trafiku në oborrin e QSUT-së
Çdo ditë oborri i Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” bllokohet nga parkimet e automjeteve dyshe, të cilat parkohen duke shkelur tabelat.

Lekas, jemi te izoluar, s'kemi rruge e drita Lekas, "jemi te izoluar, s'kemi rruge e drita"
Nje banor i komunes Lekas ne Korçë shkruan se ne zonen ku ai banon nuk ka me rruge dhe banoret po braktisin shtepite e punen. Ai thote se ne vere i duhet te udhetoje ne kembe disa ore, ndersa ne dimer izolohet teresisht. Rruga qe duhet te ndertohet eshte ajo qe lidh Voskopojen me qendren e komunes Lekas.

Studentëve te vitit III bachelor në UBT u hiqet sezoni i vjeshtës Studentëve te vitit III bachelor në UBT u hiqet sezoni i vjeshtës
KJo është letra e nje grupi studentesh të Fakultetit te Ekonomisë në UBT, te cilët ankohen se nuk po u jepet mundesia per te dhene provimet ne sezonin e vejshtes, duke u hequr te drejten e diplomimit kete vit.

Maliq, sportelet e gjendjes civile të mbyllura që prej 3 ditësh Maliq, sportelet e gjendjes civile të mbyllura që prej 3 ditësh
Bllokohet puna në zyrat e gjendjes civile të MAliqit.Një banor nga Maliqi i Korçës ankohet se punonjësit nuk ofrojnë shërbim për qytetarët në sportelet e zyrave të gjendjes civile në këtë bashki që prej datës 17 shtator 2012Sipas ankuesit, përgjgija që marrin për këtë problem është sepse është ndërruar punonjësja e gjendjes civile dhe qendra e Tiranes nuk e ka lëshuar akoma sistemin për të printuar dokumenta nga kompjuteri.

 Shkolla e turizmit, shkollë hashashi??!!! Shkolla e turizmit, shkollë hashashi??!!!
Kjo eshte letra e nje prindi qe banon ne pallatin me shigjeta ketu ne Tirane. Ai ankohet se shume nxenes te shkolles se turizmit qe ndodhet ngjitur konsumojne hashash ne hyrjet e pallatit dhe garazhe dhe policia nuk reagon

Krutje, nxënësit e gjimnazit paguajnë 3000 lekë për mësimin e Anglishtes Krutje, nxënësit e gjimnazit paguajnë 3000 lekë për mësimin e Anglishtes
Një grup nxënësit të shkollës së mesme të përgjithshme të fshatit Krutje të Lushnjes, shkollës “Dituria” ankohen për pagesën që u është kërkuar nga drejtoria e kësaj shkolle në fillim të viti shkollor.

Balldren, nxënësit e gjimnazit paguajnë “taksë” për të vazhduar mësimin Balldren, nxënësit e gjimnazit paguajnë “taksë” për të vazhduar mësimin
Nxënësit e shkollës së mesme të përgjithshme, "Karl Gega" në Balldren të Lezhës, ankohen për taksën që u ka vendosur drejtoria e shkollës.

 Tifozet Kuq e Zi: Ndryshoni ngjyrat e fanelles Tifozet Kuq e Zi: Ndryshoni ngjyrat e fanelles
Me ane te nje deklarate, grupimi i njohur si Tifozat Kuq e Zi kerkon qe Federata shqiptare e futbollit te ndryshoje ngjyrat e uniformes se ekipit kombetar te futbollit. Ata kundershtojne ngjyrat e perdorura ne ndeshjen e Zvicre.

Pogradec, mësueset me shkollë të mesme pedagogjike kërkojnë emërim Pogradec, mësueset me shkollë të mesme pedagogjike kërkojnë emërim
Kanë 25 vjet punë, kanë përfunduar universitetin, ashtu siç i udhëzuan, por vendin e punës nuk e rifituan dot më.

Konçesioni ne Dhermi, reagon shoqata Bregdeti Konçesioni ne Dhermi, reagon shoqata "Bregdeti"
Shoqata Bregdeti ka bere nje deklarate ku kundershton menyren se si qeveria kerkon te jape me koncesion bregdetin ne Dhermi. Ne emer te shoqates, Niko Nesturi dhe Stavri Marko kane bere nje leter publike

Plazhi i Durrësit, det me ujra të zeza Plazhi i Durrësit, det me ujra të zeza
Banorët dhe pronarët e zonës së plazhit të Durrësit ankohen se janë të rrethuar nga ujrat e zeza që sa vjen e shtohen. Një nga pronarët e shumë apartamenteve kërkojnë të dinë se përse kolektori nuk po përfundon

Lushnje, banorët të alarmuar nga ndërtimi i një pike karburanti në një qendër banimi Lushnje, banorët të alarmuar nga ndërtimi i një pike karburanti në një qendër banimi
 Disa banorë nga qyteti i Lushnjes ankohen për lejen e dhënë nga bashkia e qyttit për ndërtimin e një pike karburanti.

Tiranë, kthimi i banesave ish-pronarëve lë të pastrehë një grup pensionisshtësh Tiranë, kthimi i banesave ish-pronarëve lë të pastrehë një grup pensionisshtësh
Një grup qytetarësh të cilët banojnë në shtëpitë që do t'u kthehen ish-pronarëve ankohen se do të mbeten të pastrehë. Janë një grup banorësh , të cilët banojnë në një ndërtesë që i ka dalë pronari në rrugën "Hoxha Tasim" në kryeqytet

Leter e hapur e futbollistit Granit Xhaka Leter e hapur e futbollistit Granit Xhaka
Të nderuar shqiptarë dhe Tifozë Kuq e Zi!Marr shkas për t’ju drejtuar te gjithë sportdashësve anembanë trojeve shqiptare me këtë letër të hapur, pasi para dhe pas ndeshjes së fundit, që për fat të keq isha kundërshtar me skuadrën e kombit tim, është hapur një luftë e paprecedent kundër personit tim dhe bashklojtarëve të mi nga disa media të veçuara sportive dhe opinioniste, por më shumë nga vetë Z. Armando Duka , që është edhe fajtori për humbjen e shumë talenteve kuq e zi.

Fier, Reforma në arsim : Mësuesja 5 mijë euro-she zëvendësoi pastruesen me vendimFier, Reforma në arsim : Mësuesja 5 mijë euro-she zëvendësoi pastruesen me vendim
Pjese nga letra e znj. Matilda Troka

Punëtorët e Ujësjellësit të Fierit: Na kanë ulur pagat Punëtorët e Ujësjellësit të Fierit: Na kanë ulur pagat
Disa punonjës të ndërmarrjes së ujësjellës SH.A Fier, të cilët duan të mebten anonimë ankohen për një problem që kanë me drejtorin e kësaj ndërmarrjeje, zotin Salarion Totaj.

Nxënësit e fshatit Qeparo dhe Kudhës pa mësim Nxënësit e fshatit Qeparo dhe Kudhës pa mësim
33 nxënës të shkollës 9-vjeçare të Qeparosë kanë ngelur pa mësim për shkak të mungesës së një mjeti transporti.

Drejtoria e gjimnazit “Hydajet Lezha” kërkon dy mijë lekë për regjistrimin e nxënësve Drejtoria e gjimnazit “Hydajet Lezha” kërkon dy mijë lekë për regjistrimin e nxënësve
Disa prindër të nxënësve të shkollës së mesme të përgjithshme “Hydajet Lezha” të këtij qyteti ankohen për taksën që ka vendosur drejtoria e kësaj shkolle për regjistrimin e nxënësve.

Sarande, nxënësit e ciklit të ulët në shkollën “9 Tetori” në Sarandë një javë pa mësim Sarande, nxënësit e ciklit të ulët në shkollën “9 Tetori” në Sarandë një javë pa mësim
Një grup prindërish të nxënësve të filialit të shkollës fillore filiali "9 Tetori” në Sarandë ankohen, pasi këtë vit shkollor, kjo shkollë ka hapur dyert vetëm për një klasë kolektive.

Emigrantët ankohen për problemet që hasin zyrat e gjendjeve civile per regjistrimine fëmijëve të tyreEmigrantët ankohen për problemet që hasin zyrat e gjendjeve civile per regjistrimine fëmijëve të tyre
Lind fëmijën në Itali dhe nuk e regjistron dot në Shqipëri,  për shkak të një problemi drejtshkrimor në emrin e vendlindjes.

Shteti u rimburosnte 80% faturat e energjisë elektrike, CEZ ua faturon si debi Shteti u rimburosnte 80% faturat e energjisë elektrike, CEZ ua faturon si debi
Nëse ke statusin e invalidit dhe ankohesh për faturim të padrejtë të energjise elektrike, te mbartet si debi e gjithë shuma që të ka rimbursuar shteti për fturën për të cilën je ankuar dhe për faturat e mëpasshme. 

I presin dritat si debitor, i vijne fatura per konsumim te energjise elketrike I presin dritat si debitor, i vijne fatura per konsumim te energjise elketrike
Një pensionist nga lagjja Babrru e Tiranës, z. Adem Biba, ankohet se CEZ-i i ka prerë linjën e furnizimit me energji elektrike që nga data 11 korriik 2012.


"Unë Flas" vjen si një tjetër dritare informative dhe ndryshe.

Një zë më shumë për qytetarët, problemet dhe historitë nga e përditshmja.

Një hapësirë për gazetarinë investigative, denoncimin e shkeljeve, padrejtësive dhe publikimin e të vërtetave të pathëna.

Një mundësi për të promovuar gazetarët e rinj që nesër do të jenë protagonistë të medias në Shqipëri.

Sondazh

Ku do te pushoni kete vere?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
Unë Flas është i hapur të pasqyrojë reagimin e të gjitha palëve të përfshira në çështjet që pasqyron.
© 2012 - Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.
Kontakt: info@uneflas.al